bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۰ هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش بازارنیوز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۷ میلیارد و ۱۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۵۴۹ میلیارد تومان در بیش از ۴۱۴ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۰ هزار و ۲۲ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۹۴ هزار و ۶۶۹ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پردیس، گسترش نفت و گاز پارسیان و صنعت غذایی کورش با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۴ میلیارد و ۶۵۵ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان در ۲۰۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۷ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۱۸ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های بیمه کوثر، پلیمر آریا ساسول و کلر پارس بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

/دانشجو

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: