bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی خاطر نشان کرد: در ابتدای ماه قیمت گوشت روند افزایشی به خود گرفت. بارندگی‌ها باعث اختلال در تردد و حمل دام به تهران شد و همین مسئله بر نرخ گوشت در ابتدای ماه جاری تاثیر مستقیم گذاشت. اما در حال حاضر بازار با ۲ تا ۳ درصد اختلاف به شکل سابق شده است.

علی اصغر ملکی با اشاره به کاهش خرید گوشت، گفت: خرید‌های در روز‌های اخیر کاهش پیدا کرده است و به عبارتی بازار جان ندارد.

وی با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت‌ها نسبت به اول بهمن، تصریح کرد: در ابتدای ماه قیمت گوشت روند افزایشی به خود گرفت. بارندگی‌ها باعث اختلال در تردد و حمل دام به تهران شد و همین مسئله بر نرخ گوشت در ابتدای ماه جاری تاثیر مستقیم گذاشت. اما در حال حاضر بازار با ۲ تا ۳ درصد اختلاف به شکل سابق شده است.

این فعال صنفی با اشاره به ورود گوشت قرمز و مرغ تنظیم بازاری، گفت: تزریق این اقلام تا حدود زیادی التهاب موجود در بازار را کاهش داد و در حال حاضر دام به میزان نیاز کشتار می‌شود و کمبودی در استان نداریم.

وی با اشاره به لزوم مدیریت بازار گوشت، خاطر نشان کرد: همکاری بخش خصوصی و دولتی برای تنظیم بازار قابل توجه است و امیدواریم این همکاری برای کنترل بازار ادامه داشته باشد.

ملکی نبود نهاده را بزرگترین چالش دامداران عنوان کرد و افزود: قیمت نهاده‌ها افزایش چشمگیری داشتند و دامداران را در تنگنا قرار داده است، قیمت کاه در سال گذشته کیلویی ۴۰۰ تومان بوده و این در حالیست که قیمت آن در سال جاری به کیلویی ۴ هزار تومان رسیده است. بارندگی‌ها این امیدواری را ایجاد کرده است که در ۶ ماه اول سال آینده دامداران مراتع و صحرای خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت نسبت به دیگر کالا‌ها افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه نکرده است، افزود: مصرف گوشت یک شاخص است، اما نسبت به کالا‌های دیگر افزایش چشمگیری نداشت. به عنوان مثال قیمت پنیر لیقوان با قیمت گوشت برابری می‌کند، اما کمتر کسی به این مسئله اشاره ندارد.

/اقتصاد ۲۴

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: