bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
مشاور معاونت سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: تمهیداتی انجام شده تا کلیه معوقات سود‌های سالانه حدود ۲ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت به آن‌ها پرداخت شود.

به گزارش بازارنیوز، احمد کابلی زاده مشاور معاونت سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد  درباره آزادسازی سهام عدالت گفت: از سال گذشته تاکنون اقداماتی صورت گرفته که مهمترین بخش آن آیین نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت است که دارای ایراداتی جدی است که باید تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه در حال ساماندهی وضعیت سهامداران عدالت هستیم، افزود: در حال حاضر حدود ۴۹ میلیون نفر دارای سهام عدالت در کشور هستند که در ابتدا باید وضعیت آن‌ها ساماندهی شود و سپس به جاماندگان سهام عدالت بپردازیم.

کابلی زاده با بیان اینکه جاماندگان سهام عدالت دو گروه هستند، اظهار کرد: با توجه به اطلاعات رسیده حدود ۱ میلیون ۸۰۰ هزار نفر شامل جاماندگان سهام عدالت هستند که با ارائه مدارک در سال‌های قبل، در عضویت تعاونی‌ها نیز قرار گرفته بودند. در رابطه با این افراد باید تمهیداتی انجام شود تا علاوه بر اینکه سهام شرکت‌های دولتی به این فراد تعلق بگیرد؛ بتوانیم کلیه معوقات سود‌های سالانه ۱۰ سال گذشته نیز به آن‌ها پرداخت شود.

مشاور معاونت سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد ادامه داد: دسته دوم افراد جدیدی هستند که به عنوان متقاضیان جدید سهام عدالت تلقی می‌شوند و باید سازوکار‌های واگذاری سهام آن‌ها نیز بررسی شود.
/برنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: