bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
کابلی زاده خبر داد:
مشاور معاونت سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: تمهیداتی انجام شده تا کلیه معوقات سودهای سالانه حدود 2 میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت به آنها پرداخت شود.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: احمد کابلی زاده مشاور معاونت سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد در گفتگو با برنامه «فرامتن» شبکه افق درباره آزادسازی سهام عدالت گفت: از سال گذشته تاکنون اقداماتی صورت گرفته که مهمترین بخش آن آیین نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت است که دارای ایراداتی جدی است که باید تعیین تکلیف شود.
وی با بیان اینکه در حال ساماندهی وضعیت سهامداران عدالت هستیم، افزود: در حال حاضر حدود 49 میلیون نفر دارای سهام عدالت در کشور هستند که در ابتدا باید وضعیت آنها ساماندهی شود و سپس به جاماندگان سهام عدالت بپردازیم.
کابلی زاده با بیان اینکه جاماندگان سهام عدالت دو گروه هستند، اظهار کرد: با توجه به اطلاعات رسیده حدود 1 میلیون 800 هزار نفر شامل جاماندگان سهام عدالت هستند که با ارائه مدارک در سالهای قبل، در عضویت تعاونی ها نیز قرار گرفته بودند. در رابطه با این افراد باید تمهیداتی انجام شود تا علاوه بر اینکه سهام شرکت های دولتی به این فراد تعلق بگیرد؛ بتوانیم کلیه معوقات سودهای سالانه 10 سال گذشته نیز به آنها پرداخت شود.
مشاور معاونت سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد ادامه داد: دسته دوم افراد جدیدی هستند که به عنوان متقاضیان جدید سهام عدالت تلقی می شوند و باید سازوکارهای واگذاری سهام آنها نیز بررسی شود.
وی در خصوص انتقال سهام متوفیان نیز خاطر نشان کرد: با بررسی انجام شده به این نتیجه رسیدیم که سامانه مربوطه تا پایان فرایند آزادسازی و تعیین تکلیف وضعیت کلیه سهامداران متوقف شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: