bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
سخنگوی کمیسیون تلفیق خبر داد؛
سخنگوی کمیسیون تلفیق توضیحاتی درباره نحوه هزینه کرد تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال آینده که درباره نحوه پرداخت یارانه‌های نقدی است، بیان کرد.

بودجه دولت برای خرید گندم مشخص شد

گروه کشت و صنعت بازارنیوز؛ «رحیم زارع» کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون متبوعش گفت: بر اساس مصوبه مجلس، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق ملی مسکن برای سامانه ملی املاک و مسکن سامانه ثبت نام و پالایش متقاضیان در نظر گرفته شد. همچنین از محل تنخواه گردان ۵۵۰ میلیارد در اختیار جمعیت هلال احمر و ۱۸۷ میلیارد تومان نیز در اختیار وزارت بهداشت برای اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای گذاشته شد.


وی افزود: در راستای ماده ۳۲ و ۳۳ قانون ششم توسعه، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان و هزار میلیارد تومان جهت پرداخت سهم دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی به صورت نقدی و اسناد خزانه با تضمین دولت که ۵۰ درصد از اسناد خزانه باید از بانک کشاورزی تامین شود. همچنین ۲۵ درصد از محل درآمد حاصل از واردات خودرو برای تکمیل پروژه‌های خطوط ریلی با اولویت مناطق محروم در نظر گرفته شد. همچنین مالیات هر واحد مسکن مهر ۳۰۰ هزار تومان مشخص شد که برای آماده سازی زیرساخت‌ها مورد نیاز برای این واحد‌ها هزینه می‌شود.


سخنگوی کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: در مصوبه‌ای دیگر هزار میلیارد تومان از سر جمع اموال منقول و غیرمنقول وزارت راه برای احداث راه‌های عشایری تخصیص داده شد. همچنین وزارت راه مکلف شد زمین مورد نیاز برای احداث پاسگاه، کلانتری، پایگاه حوزه مقاومت و ورزشگاه‌های ۱۵ هزار نفری که در طرح‌های ملی ساخت مسکن و مسکن مهر هستند به شکل رایگان در اختیار سازندگان قرار گیرد.


زارع درباره میزان یارانه‌های نقدی در سال آینده گفت: با توجه به اینکه دولت پیش بینی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را در بودجه در نظر گرفته بود و کمیسیون تلفیق نیز ۹ میلیارد دلار برای کالا‌های اساسی و ۳ میلیارد دلار به شکل ریالی یعنی ۷۵ هزار میلیارد برای خرید گندم در نظر گرفت، یارانه‌ای که در تبصره ۱۴ در نظر گرفته بود، برای خرید تضمینی گندم اختصاص داده شد، بنابراین منابعی برای افزایش ریالی یارانه‌ها در سال آینده وجود ندارد و در سال ۱۴۰۱ نیز همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان یارانه نقدی به خانوار‌های مشمول اختصاص داده می‌شود.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: