bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۰
وزیر صنایع و محصولات کشاورزی مالزی با اشاره به اینکه ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی در سال ۲۰۲۱ بوده است، گفت واردات این محصول از سوی ایران در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل از آن ۲۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش بازارنیوز، روزنامه سان دیلی مالزی نوشت داتوک ذوریدا قمرالدین، وزیر صنایع و محصولات کشاورزی مالزی گفت بازار روغن خوراکی ایران برای صادرات روغن نخل و محصولات مبتنی بر روغن پالم این کشور پتانسیل زیادی دارد.

وی توضیح داد ایران هشتمین واردکننده روغن پالم مالزی در سال ۲۰۲۱ بوده است و واردات این محصول از سوی ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن ۲۶ درصد رشد داشته است.

ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۲۱ هزار و ۱۰۶ تن روغن پالم از مالزی وارد کرده که در سال ۲۰۲۱ به ۴۰۴ هزار و ۳۲۰ تن افزایش یافته است.

ذوریدا با توجه به فرصت‌های موجود میان دو کشور، از بخش خصوصی درخواست کرد تا رویکرد‌های تجاری را برای ایجاد مشارکت‌ها و اتحاد‌های استراتژیک با هدف کشف راه‌های جدید به منظور گسترش تجارت روغن خوراکی و روغن پالم در ایران بازتعریف کند.

در مجموع، روغن پالم در سال گذشته ۱۰۲ میلیارد رینگیت برای مالزی درآمد داشته که ۴۰ درصد از سال ۲۰۲۰ بوده است.

این مقام مالزیایی گفت هند همچنان مقصد نخست روغن پالم مالزی است و این کشور بیش از ۳.۵ میلیون تن از این محصول از مالزی می‌خرد. پس از آن چین، هلند، ترکیه، پاکستان و فیلیپین هستند.

مالزی ۲۴ درصد تولید روغن پالم در جهان و ۳۱ درصد صادرات این محصول در جهان را در اختیار دارد./فارس

برچسب ها: پالم ، مالزی ، روغن پالم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: