bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
همزمان با نگرانی ها از بالا رفتن تورم در آمریکا و تشدید تنش ها بین روسیه و اوکراین تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا بالا رفته و سبب شده تا قیمت فلز زرد به بالاترین رقم حدود 2 ماه گذشته برسد.

 قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۷۵ درصد افزایش به ۱۸۵۸ دلار و ۷۶ سنت رسید. در این هفته قیمت طلا شاهد رشد ۲.۵ درصدی بود. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه آوریل با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۸۴۲ دلار و ۱۰ سنت رسید.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه در اظهاراتی تحریک آمیز مدعی شد حمله روسیه به اوکراین ممکن است هر لحظه آغاز شود و احتمالا با حمله هوایی آغاز خواهد شد. این در حالی است که مقام‌های روسی هرگونه ادعا در مورد آماده سازی برای حمله به اوکراین را تکذیب می‌کنند.

کریس گافنی تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «با توجه به تنش‌های ژئوپلتیک موجود و نگرانی‌ها در مورد تاثیر افزایش نرخ بهره در آمریکا بر رشد اقتصاد جهانی، بازار طلا شاهد افزایش سرمایه گذاری بوده است.»

هنگام افزایش نرخ تورم و همچنین رشد تنش‌های سیاسی و ژئوپلتیک طلا به محلی امن برای سرمایه گذاری تبدیل می‌شود. روز جمعه آمار قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا نشان داد که این کشور بزرگترین نرخ تورم سالانه در ۴۰ سال اخیر را تجربه کرده است.

/برنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: