bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
مشاور وزیر جهاد کشاورزی از توزیع گسترده گوشت تنظیم بازاری در میادین میوه و تره بار خبر داد و گفت: برنج طارم هم به قیمت مناسب اینترنتی عرضه می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، علیرضا رضازاده مشاور وزیر جهاد کشاورزی دقایقی پیش درباره تنظیم بازار محصولات گوشت قرمز، برنج، سیب زمینی و نهاده‌های دامی توضیحاتی داد.


جزئیات قیمت گوشت قرمز تنظیم بازاری

مشاور وزیر جهاد کشاورزی از توزیع گوشت منجمد تولید داخل در سامانه بازرگام خبر داد و گفت هر کیلوگرم گوشت مخلوط گوساله ۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان و گوشت بره کیلویی ۱۰۵ هزار تومان در سامانه بازرگام در بسته‌های ۴کیلوگرمی به فروش می‌رود.

وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی دستور داده که در روز‌های آینده گوشت قرمز در بسته‌های کمتری نیز عرضه شود تا مردم به راحتی بتوانند خریداری کنند.

رضازاده همچنین گفت: از روز‌های آینده توزیع گوشت گرم نیز درسامانه بازرگام انجام خواهد شد.

به گفته رضازاده از امروز توزیع گوشت در میادین میوه و تره بار هم آغاز شده است هر کیلو گوسفند لاشه ۱۰۰ هزار تومان، گوساله گرم بسته بندی درجه یک ۱۴۰ هزار تومان، گوساله چرخ کرده درجه یک ۱۲۰ هزار تومان، گوشت منجمد گوساله بسته بندی شده ۱۲۰۰۰۰ تومان و گوشت گوسفندی گرم لاشه‌ای ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود. مشاور وزیر جهاد کشاورزی همچنین اعلام کرد که هیچ محدودیتی برای عرضه گوشت در کشور وجود ندارد و توزیع گسترده تا ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.


کاهش قیمت سیب زمینی به کیلویی ۸ هزار تومان

رضازاده همچنین از کاهش قیمت سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر با توزیع گسترده‌ای که انجام شد قیمت این محصول در میادین میوه و تره بار به کیلویی ۱۰ هزار تومان رسیده است و از امروز سیب زمینی در سامانه بازرگان کیلویی ۸ هزار تومان بارگذاری شده است.

وی افزود تولید سیب زمینی در کشور سالانه ۵.۲ میلیون تن است و مصرف کشور نیز از این میزان پایین‌تر است به دلیل سیل بخشی از محصولات از بین رفت و البته مهمتر از آن برخی در داخل به این نوسان قیمت دامن زدند و عاملی برای افزایش قیمت شد.

به گفته مشاور وزیر جهاد کشاورزی از آنجا که سرانه مصرف این محصول در کشور ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم است و سهم زیادی در سبد خانوار دارد وزارت جهاد کشاورزی بلافاصله برای تنظیم بازار این محصول وارد شد.


برنج طارم به سامانه توزیع بازرگام وارد می‌شود

وی همچنین از عرضه برنج طارم با قیمت مناسب در سامانه بازرگام طی روز‌های آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر برنج ایرانی شیرودی کیلویی ۴۲ هزار تومان در این سامانه بارگذاری شده و هموطنان می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

رضازاده همچنین از توزیع برنج خارجی تایلندی کیلویی ۱۲۵۰۰ تومان هندی کیلویی ۱۸۵۰۰ تومان و پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان در سامانه بازرگام خبر داد و گفت: ۲۰۰ هزار تن برای توزیع تخصیص یافته و هیچ مشکلی از نظر تأمین وجود ندارد.

به گفته این مسئول تنها روز پنجشنبه ۵۵ تن برنج ایرانی در تهران توزیع شده است.

وی در نهاده‌های دامی هم گفت بر اساس مصوبه قرار شده نهاده بهمن ماه با ارز دولتی بارگذاری شده و بنا است نهاده‌های مورد نیاز تولیدکنندگان کشور در ماه اسفند نیز تامین شود.
/برنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: