bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
سفیر ایران در مسکو گفت: تهران رایزنی‌ها با روسیه در قالب اوپک پلاس را بسیار مهم می‌داند و امیدوار است این گفتگو‌ها ادامه یابد.

به گزارش بازارنیوز، به نقل از خبرگزاری تاس، سفیر ایران در مسکو اظهار داشت: تهران رایزنی‌ها با روسیه در قالب اوپک پلاس را بسیار مهم می‌داند و امیدوار است این گفتگو‌ها ادامه یابد.

کاظم جلالی که در یک کنفرانس آنلاین به مناسبت گرامی‌داشت چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی سخنرانی می‌کرد، بیان کرد: «ایران در نشست‌های اوپک و همچنین در قالب اوپک پلاس حضور بسیار موثری دارد. ما با کشور‌های مختلف در این رابطه رایزنی‌هایی داشته و خواهیم داشت.

‌این دیپلمات ایرانی افزود: «به ویژه، ما فکر می‌کنیم، رایزنی‌ها میان ایران و روسیه در قالب اوپک پلاس، بسیار مهم بود و این رایزنی‌ها می‌تواند در دوره جدید ادامه یابد».

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ایران چه قیمتی برای نفت پیش بینی می‌کند؟ گفت: قیمت نفت به عوامل بسیاری از جمله عرضه و تقاضا، خواسته خریداران و فروشندگان و آنچه در قالب اوپک و اوپک پلاس رخ می‌دهد، بستگی دارد.

وی توضیح داد: «البته همه این‌ها بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارد از اینرو ما معتقدیم که قیمت نفت باید واقع بینانه باشد و منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را تامین کند».

/فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: