bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
ستاد ملی مدیریت بیماری‌های کرونا برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های صنفی در بازار شب عید، تزریق ۳ دوز واکسن کرونا و ثبت نام واحد‌های صنفی در «سامانه ایران من» را اعلام کرد.

به گزارش بازارنیوز، طی دو سال گذشته و به لحاظ سیاست‌های اتخاذی مبارزه با شیوع بیماری کرونا، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در چندین نوبت تصمیم به تعطیلی بازار گرفت که مهمترین آن مربوط به بازار اسفند سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بود.

آسیب‌های آن تعطیلی‌ها بر بازار چنان بود که هیچ کدام از حمایت‌های دولت نتوانست ضرر و زیان کسبه را جبران کند؛ لذا بر تمامی فعالان صنفی لازم و واجب است با رعایت دستورالعمل‌های جدید نسبت به جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر موج ششم کرونا اقدام کنند تا باری دیگر شاهد تعطیلی بازار شب عید نباشیم.
بدین منظور، ضمن تاکید بر تزریق ۳ دوز واکسن کرونا، لازم است تمامی واحد‌های صنفی در راستای اجرای مدیریت هوشمند بیماری کرونا به فوریت نسبت به ثبت نام در «سامانه ایران من» به نشانی http://asnaf.moi.ir و اخذ و نصب QR-Code در واحد صنفی (در محلی قابل رویت برای همگان) اقدام کنند.
لازم به ذکر است علی رغم مصوبات ستاد ملی کرونا که تمامی تصمیمات بر پایه سامانه هوشمند «ایران من» اتخاذ می‌شود، در برخی از شهر‌ها از جمله مشهد و اقلید، استانداران و فرمانداران مجبور به تعطیلی گسترده واحد‌های صنفی شده اند؛ لذا ضروری است تمامی اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی سراسر کشور نسبت به ضرورت ثبت نام تمامی واحد‌های صنفی تحت پوشش در سامانه مذکور تاکید و اقدامات لازم در این خصوص را به عمل آورند.


/فارس

برچسب ها: اتاق اصناف ، کرونا ، عید
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: