bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد افزایش قیمت این کالا را تکذیب کرد و گفت: آخرین اصلاح قیمت شیرخشک مربوط به ۶ ماه قبل بوده است.

هانی تحویل زاده مباحث مطرح شده مبنی بر افزایش قیمت شیرخشک را تکذیب کرد و گفت: آخرین اصلاح قیمت شیرخشک مربوط به ۶ ماه پیش و آن هم به میزان ١۵ درصد بوده است.

وی تاکید کرد: همان زمان هم درخواست انجمن برای افزایش قیمت بیش از ٣٠ درصد بود، اما با سخت‌گیری سازمان حمایت این مسأله محقق نشد.
تحویل زاده با اشاره به اینکه در آن زمان برخی تولیدکنندگان با زیان و برخی هم با سود کمتر از ١٠ درصد به تولید ادامه دادند، اضافه کرد: نباید از منابع تولیدکنندگان برای پایین نگه داشتن قیمت مصرف کننده استفاده شود این سیاست منسوخی است که پایداری تولید را از بین می‌برد.

تحویل زاده تاکید کرد که ما مخالف تخصیص یارانه برای تولید هستیم دولت باید این منابع یارانه‌ای را از بخش تولید حذف کند و مستقیماً به مصرف کنندگان بدهد.

این فعال صنفی با اشاره به افزایش سرسام آور قیمت‌های جهانی، نرخ خدمات داخلی و رشد کم سابقه قیمت جهانی مواد اولیه گفت: اخیراً قیمت قوطی فلزی به تنهایی به حدود ۲۲ درصد افزایش یافته است.

تحویل زاده ادامه داد: همچنین هزینه‌های سربار تولید از جمله ملزومات بسته بندی (شامل قاشقک، درب پلاستیکی، کارتون و چسب) و کرایه حمل و نقل به طور بی سابقه‌ای مکرراً اضافه شده است. به گفته وی قیمت جهانی اسکیم ۵٠ درصد (و مطابق با انتظارات تورمی بازار‌های جهانی تا ٧٠ درصد) رشد داشته و همچنین قیمت لاکتوز بیش از ٢١ درصد بالا رفته است.

وی تصریح کرد: با این وجود قیمت شیرخشک تاکنون تغییری نکرده البته ممکن است در آینده به دلیل افزایش شدید هزینه‌های تولید چنین اتفاقی رخ دهد، اما الان تغییر قیمتی ایجاد نشده است.

/ مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: