bazarnews

کد خبر: ۱۱۲۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۸
شیشه سربی یکی از محصولات پرکاربرد در اتاقک‌های رادیولوژی، رادیوگرافی و مراکز تشعشع پرتو ایکس و گاما است. در این نوع شیشه، سرب جایگزین کلسیم می‌شود. شیشه سربی حاوی ۱۸ تا ۴۰ درصد وزنی از اکسید سرب II است (PbO)، این درحالی است، که کریستال سربی مدرن حداقل ۲۴ درصد اکسید سرب دارد.

شیشه سربی یکی از محصولات پرکاربرد در اتاقک های رادیولوژی،رادیوگرافی و مراکز تشعشع پرتو ایکس و گاما است. در این نوع شیشه، سرب جایگزین کلسیم می‌شود. شیشه سربی حاوی ۱۸ تا ۴۰ درصد وزنی از اکسید سرب II است (PbO)، این درحالی است، که کریستال سربی مدرن حداقل ۲۴ درصد اکسید سرب دارد. عنصر سرب در شیشه‌هایی که اشعه گاما و ایکس را جذب می‌کنند، به عنوان سپر محافظی در برابر نفوذ پرتوهای خطرناک وجود دارد.

شرکت درب اتوماتیک آماج صنعت آذر، تامین کننده انواع شیشه‌های سربی برای ساخت و راه‌اندازی مراکز پرتونگاری پزشکی است و آماده همکاری با مراکز، پزشکان و مدیران مختلف، جهت راه‌اندازی، تجهیز و ایزولاسیون مراکز تصویربرداری درمانی با استفاده از محصولات سربی مرغوب و با کیفیت می‌باشد. برای دریافت مشاوره و خدمات در این خصوص، کافی است با کارشناسان و متخصصان حاضر در شرکت و با شماره 4813-021 تماس حاصل نمایید.

موارد استفاده:

از این محصول برای استفاده در دندانپزشکی، ماموگرافی، متالو کریستالوگرافی صنعتی، برای مصارف صنعتی (NDT) ، برای استرس سنجی و مواردی از این قبیل، بهره برداری خواهند نمود.

نقش شیشه سربی  در مراکز تصویربرداری پزشکی

شیشه سربی بین اتاق اپراتور و دستگاه تصویربرداری پزشکی قرار میگیرد و مانع از برخورد اشعه به پرسنل حاضر در اتاق کنترل میشود. با توجه به اینکه اپراتور مستقیما در پشت شیشه سربی قرار میگیرد نصب ایمن شیشه سربی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پارتیشن سربی چیست؟

پارتیشن ها به منظور جداسازی قسمت های مختلف مراکز کاربرد بسیاری دارند. این پارتیشن ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. مدل ثابت پارتیشن سربی درمحل مورد نظر فیکس شده و امکان جابه جایی آن وجود ندارد. این نوع پارتیشن سربی مطابق با نوع سفارش مراکز به صورت جداره های پیش ساخته و یا برش و نصب در محل توسط شرکت اجرا میگردند.

پاروان سربی (پارتیشن متحرک)

پارتیشن های سربی متحرک یا پاروان قابل جابه جایی هستند و از وزن کمتری برخوردار می باشند.  پاروان ها متناسب با نوع کاربری در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کلیه پارتیشن های سربی در طرح ها و ضخامت های مختلف سرب عرضه می گردند. در صورت نیاز نصب شیشه سربی پارتیشن به صورت ایمن نیز انجام می شود.

هزینه سرب کوبی چگونه محاسبه می شود؟

قیمت هر متر مربع سرب کوبی با توجه به قیمت روز فلز سرب در بازار محاسبه می شود.

A sliding door in a room

Description automatically generated

درب اتوماتیک سربی | درب سربی اتوماتیک لولایی

از مهمترین مزایای درب سربی؛ جلوگیری از نفوذ پرتو ایکس از دستگاه های تصویربرداری پر تو ایکس و سایر سامانه های تصویربردرای پزشکی مورد استفاده در بیمارستانها و سایر مراکز درمانی، به خارج از اتاق مورد نظر است، تا کارکنان در معرض این پرتو مضر قرار نگیرند.

درب سربی، به طور کلی به دربی گفته می شود که از ورق فلزی با ضخامت چند میلیمتر تشکیل شده باشد. همچنین می توان با توجه به سلیقه مشتری برای چارچوب درب، روکش ام دی اف یا طرح چوب و یا هر طرح دیگری را مورد اجرا قرار داد.

لنگه درب سربی بیمارستانی را میتوان از ورق ام دی اف استفاده نمود و طرح های مورد نظر مشتری بر روی آن قابل اعمال است که در هنگام بسته بودن درب لنگه کاملا چوبی دیده می شود.

داخل لنگه درب از ورق فلز سرب با ضخامت  2 میلیمتر استفاده می شود که البته نکته مهم درصد خلوص بالای 99 درصد سرب در این درب می باشد که دارای تاییدیه از سازمان انرژی اتمی ایران است.  شایان ذکر است بنا به نیاز مشتری ضخامت ورق درب سربی قابل تغییر می باشد.

مهمترین محصولات شرکت آماج صنعت آذر در زمینه درب سربی به قرار زیر می باشد:

 • طراحی و ساخت درب سربی برای ورودی اتاق دستگاه رادیولوژی
 • طراحی و ساخت درب سربی برای ورودی اتاق های تصویربرداری آنژیوگرافی،
 • طراحی و ساخت درب سربی برای ورودی اتاق های پزشکی هسته ای،
 • طراحی و ساخت درب سربی برای ورودی اتاق های رادیوتراپی
 • طراحی و ساخت درب سربی برای ورودی اتاق های PET-SCAN
 • طراحی و ساخت انواع درب اتوماتیک سربی ریلی در طرح های مختلف
 • طراحی و ساخت درب سربی با رویه HDF,استیل قابل شستشو وآنتی باکتریال
 • طراحی و ساخت درب سربی با گارانتی و خدمات پس از فروش و مجوز رسمی از سازمان انرژی اتمی ایران
 • طراحی و ساخت درب اتوماتیک سربی با موتور اصل ایتالیا در طرح ها و رنگهای متفاوت
 • طراحی و ساخت درب اتوماتیک سربی بدون ریل کف جهت عبور تخت بیمارستانی و ویلچر بیماران
 • درب اتوماتیک سربی شرکت آماج صنعت آذر کنترل پنل و ریموت کنترل اختصاصی داشته و بنابه درخواست مشتریان محترم، امکان افزون آپشن هایی نظیر دوربین مدار بسته و حسگر مادون قرمز وجود دارد
 • طراحی و ساخت درب سربی لولایی با رویه  HDF،MDF,PVCویا استیل.
 • طراحی و ساخت درب سربی جهت اتاق های آنژیوگرافی و اتاق عمل با روکش آنتی باکتریال ضد آب
 • طراحی و ساخت شیشه سربی در سایز های متفاوت بر روی تمامی درب ها.

ویژگی‌های فنی درب اتوماتیک سربی

۱) درب سربی لولایی

استفاده از چارچوب چوبی یا فلزی مرغوب با کیفیت و سبک جهت نصب ورقه سربی سنگین که باعث افزایش طول عمر درب و همچنین وزن ایده آل آن می شود.

استفاده از ساختارهای شبکه ای مستحکم و لزوم چسبیدگی سرب و چارچوب درب و استفاده از لولای بلبرینگی است.

رویه درب سربی لولایی می تواند HDF و MDF باشد.

۲) درب سربی ریلی

مهمترین ویژگی درب سربی ریلی این است که می توان برای فضاهای بزرگتر مورد طراحی قرار داد و به نحوی پیاده‌سازی کرد که کاملا همپوشانی با دیواره های کناری داشته باشد.

3) درب سربی ریلی دستی:

مهمترین نکته در نصب درب سربی ریلی دستی، فضای مناسب برای راه‌اندازی این نوع درب است.

با توجه به کیفیت بالای ریل مورد استفاده در باز وبسته شدن در سربی، سنگینی درب محسوس نبوده و به راحتی قابل باز و بسته شدن می‌باشد.

وجود کلافی آهنی در چهار جهت به منظور نگهداری و استحکام درب سربی ضروری می باشد.

4) درب سربی ریلی اتوماتیک:

درب ریلی این نوع درب علاوه بر دارا بودن ویژگی‌‎های ذکر شده در ریلی دستی، دارای حسگر تردد چشمی و موتور ایتالیایی بوده به صورتی که به راحتی باز و بسته می‌شود.

نتیجه گیری:

فناوری درب های اتوماتیک به طور مداوم در حال پیشرفت است تا امنیت، کارایی و دسترسی بیشتر را برای کاربران فراهم کند. درب های اتوماتیک در حال حاضر با ویژگی های متنوعی در دسترس هستند که می توان آنها را برای رفع نیازهای هر کسب و کار یا تاسیسات شخصی سازی کرد. شرکت آماج صنعت آذر به عنوان بزرگترین شرکت تولیدی درب اتوماتیک ایران، همواره در جهت پیشرفته کردن درب های اتوماتیک تولیدی این شرکت با تکیه بر دانش تخصصی و تجربه کارکنان، انواع درب اتوماتیک بیمارستانی، درب اتوماتیک سربی و شیشه سربی با گارانتی عدم نشر پرتو ایکس را ارائه مینماید. درب اتوماتیک سربی تولیدی شرکت آماج صنعت آذر از مواد اولیه درجه یک و یراق آلات با کیفیت بالا در بزرگترین کارخانه تولید درب اتوماتیک ایران در اندازه های استاندارد و سفارشی قابل تولید می باشد. بنابراین درصورتیکه مایل به استفاده از انواع درب اتوماتیک شیشه ای، درب اتوماتیک پارکینگ، درب اتوماتیک سکشنال، درب اتوماتیک گردان و درب اتوماتیک صنعتی هستید می توانید به صورت کاملا رایگان با مشاورین شرکت به شماره تماس 0214813 ارتباط برقرار نمایید .

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: