bazarnews

کد خبر: ۲۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت : در حال حاضر قیمت مرغ در میدان بهمن شش هزار و 600 تا شش هزار و 800 تومان و برای مصرف کنندگان هفت هزار و 500 تا هفت هزار و 600 تومان است.
بازارنیوز- یوسف جلوخانی نیارکی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به نحوه تنظیم بازار گوشت مرغ افزود : ذخیره‌سازی استراتژیک گوشت مرغ بسته به شرایط کشور برای سه تا شش ماه انجام می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه تاریخ مهلت مرغ منجمد یکساله است، اظهارداشت: شرکت برای گردش ذخیره و جایگزینی محصول مزبور قبل از پایان مهلت ، به طور مداوم ذخیره خود را روانه بازار و در عوض محصول تازه جایگزین می کند.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران به نقل از وزیر جهاد کشاورزی قیمت پایه برای هر کیلو مرغ را هفت هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: اگر قیمت ها از این سطح به سمت بالا حرکت کند بدون شک این شرکت با عرضه بیشتر مرغ منجمد به بازار ورود پیدا خواهد کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه نظارت شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ منجمد و نگهداری این محصول بسیار شدیدتر از مرغ گرم است، افزود: این شرکت حتی به نحوه منجمد و خرید مرغ به سایز یک هزار و 200 تا یک هزار و 800 کیلوگرم حساس است.
جلوخانی انارکی افزود: شرکت نامبرده به نمایندگی از دولت همواره آمادگی لازم جهت تنظیم بازار در سطح خرده فروشی ها، میادین و فروشگاه های زنجیره ای را در طول سال دارد.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان با اشاره به اینکه گوشت گرم گوسفندی وارداتی بصورت مستمر در فروشگاه های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود، اظهارداشت: در حال حاضر این گوشت از کشورهای گرجستان، قزاقستان، روسیه و استرالیا به مملکت وارد و در چرخه مصرف قرار می گیرد.
برچسب ها: مرغ ، قیمت مرغ ، دامداری ، بازار
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: