bazarnews

کد خبر: ۲۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
هافبک تیم فوتبال پرسپولیس می گوید برخی اسامی برترین‌های لیگ نیم ساعت پیش از آغاز مراسم تغییر کرده است.
بازار نیوز - کمال کامیابی نیا ، درباره وضعیت این روزهای خودش پس از بازگشت مجددش به ترکیب پرسپولیس به صحبت پرداخت. او با بیان این که زودتر از موعد مصدومیتش به پایان رسیده است، اظهار کرد: بعد از دیدار برابر تراکتورسازی ۱۰۰ درصد آماده می‌شوم و می‌توانم در درگیری‌های درون زمین شرکت کنم.

کامیابی‌نیا در بخشی از این گفت‌وگو، عنوان کرد در زمان انعقاد قراردادش با باشگاه پرسپولیس، ریالی از این باشگاه دریافتی نداشت.

در ادامه،  را با کمال کامیابی نیا می‌خوانید:

* اواخر فصل گذشته مصدوم شدی و در نهایت کتفت را به تیغ جراحان سپردی. ابتدا می‌خواهیم درباره بازگشتت به تیم صحبت کنیم.

بله . من اواخر فصل قبل با مصدومیت کتف مواجه شدم و به همین دلیل باید هر چه‌ زودتر دستم را عمل می‌کردم. در همان زمان پزشکان به من گفتند که ۱۳ هفته‌ باید استراحت کنم و پس از آن می‌توانم دوباره بازی کنم اما با تمرینات خوبی که طی این مدت زیر نظر پزشکان تیم و همین طور تیم‌ ‌ملی انجام دادم خیلی زود شرایط بازی کردن را پیدا کردم. از همان بازی سوپر جام شرایط بازی کردن داشتم و در دیدار برابر فولاد هم توانستم دقایقی به میدان بروم. فکر می‌کنم بعد از دیدار برابر تراکتورسازی ۱۰۰ درصد آماده می‌شوم و می‌توانم در درگیری‌های درون زمین بدون استرس حضور داشته باشم. مطمئنا بعد از بازی با تراکتورسازی اگر کادر فنی صلاح بداند ۱۰۰ درصد آماده‌ام که برای پرسپولیس با تمام وجود بازی کنم.

* زمانی که دستت را عمل کردی مشخص شد که مصدومیتت برای چند هفته‌ قبل از آن بوده اما تو به خاطر پرسپولیس صحبت از این مصدومیت نکردی و با درد برای تیم به میدان رفتی.

درباره مصدومیتم باید بگویم که از این موضوع فقط برانکو و پزشک تیم خبر داشتند. شرایط تیم به گونه‌ای بود که به حضور من نیاز بود و به همین خاطر با درد برای تیم فوتبال پرسپولیس بازی می‌کردم اما وقتی قهرمانی ما قطعی شد دستم را به تیغ جراحان سپردم.


* گفته‌ای که زودتر از موعد تعیین شده پزشکان توانسته‌ای به تیم برگردی، تمرینات خاصی را انجام داده‌ای؟

بله. من در اردوی اوکراین تمرینات ویژه‌ای انجام دادم. البته جا دارد از مربی تیم‌ ‌ملی، میکائیل هم تشکر کنم که زحمات زیادی برای بهبود وضعیت من کشید.

* پرسپولیس فصل قبل به قهرمانی رسید و این فصل را هم با یک برد شیرین آغاز کرد. وضعیت پرسپولیس در فصل جدید را چطور ارزیابی می‌کنی؟

خدا را شکر شرایط باشگاه و تیم بسیار خوب است. تیم ما اسکلت خودش را حفظ کرده اما با اضافه شدن سه، چهار بازیکن شرایطمان خیلی بهتر شده است. بازی خیلی خوبی را در سوپر جام انجام دادیم و قهرمان شدیم و در حال‌ حاضر هم می‌خواهیم به روند خوبمان در لیگ ادامه‌ دهیم. آخر این ماه هم یک بازی بسیار مهم با الاهلی داریم که امیدوارم در این دیدار بتوانیم به پیروزی برسیم و به جمع چهار تیم برتر آسیا صعود کنیم. 

* در نبود تو محسن ربیع خواه، وظیفه بازی در پست هافبک دفاعی را بر عهده داشت. فکر می‌کنید موفق عمل کرده است؟

محسن بازیکن خوب و تاثیرگذاری است. زمانی که من مصدوم بودم محسن ربیع خواه به تشخیص برانکو در پست هافبک دفاعی بازی کرد که فکر می‌کنم عملکرد خوبی نیز داشت.

* یک‌شنبه شب مراسم برترین‌های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد، انتقادات زیادی هم نسبت به برخی انتخاب‌ها صورت گرفت. نظر تو درباره انتخاب‌هایی که انجام شد چیست؟

جشن خوبی برگزار نشد. من می‌گویم که اگر قرار است چنین مراسم‌هایی برگزار شود بهتر است جشن باشکوهی برگزار کنند که وقتی یکی، دو مربی خارجی به این مراسم می‌آیند در کشور خودشان از این جهت تعریف کنند. خیلی از بازیکنان لیگ می‌توانستند در انتخاب‌ها باشند مثل وحید امیری که لیاقت حضور در جمع بهترین‌ها را داشت. سه، چهار بازیکن دیگر هم می‌توانستند در این تیم قرار بگیرند. اما من فکر می‌کنم با توجه به تیم خوبی که داشتیم در همه پست‌ها بازیکنان پرسپولیس می‌توانستند جزو بهترین‌ها باشند اما با این حال درباره پست خودم باید بگویم که انتخاب امید ابراهیمی را به عنوان بهترین هافبک به او تبریک می‌گویم. نکته‌ای هم که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که شنیده‌ام نیم ساعت قبل از آغاز مراسم، برخی از اسامی تغییر کرده است. البته امیدوارم این مساله‌ای که من شنیده‌ام درست نباشد اما اگر این گونه باشد باید به حال برگزاری  چنین مراسمی تاسف خورد.

* با وجود این که در تیم‌تان همدلی و رفاقت وجود دارد و تیم خوب نتیجه‌ می‌گیرد اما باشگاه نتوانسته مطالبات بازیکنان را به خوبی پرداخت کند. به طور مثال فکر می‌کنیم از سال قبل پول زیادی طلبکار باشی.

 باشگاه پرسپولیس نسبت به سال‌های قبل عملکرد خوبی در پرداخت‌های خود داشته است. در سال‌های قبل شاید بازیکنان نهایتا ۶۰ تا ۶۵ درصد قراردادشان را می‌گرفتند اما پارسال، باشگاه با عملکرد خوبی که مدیریت داشت و کمک ‌اسپانسر توانست بخش زیادی از مطالبات بازیکنان را پرداخت کند. اما نکته قابل ذکر این است که وقتی قرار بود با شش، هفت بازیکن تراز اول تیم، قرارداد ببندند گفتند که ما سقف قرارداد داریم و نمی‌توانیم قرارداد سنگین امضا کنیم اما در قرارداد شما آپشن‌هایی را قرار می‌دهیم تا مبلغ قراردادتان بهتر شود. البته آپشن به این معنی نیست که حتما شما آن مبلغ را خواهید گرفت. به طور مثال اگر قهرمان می‌شدیم درصدی به قراردادمان اضافه می‌شد و برخی از بازیکنان هم آپشن‌های گوناگون دیگری در قراردادشان بود. در پایان فصل وقتی یک حساب و کتاب سرانگشتی انجام دادیم دیدیم که برخی از بازیکنان ۴۰ یا ۵۰ درصد از باشگاه طلبکار هستند. با توجه به فصل خوبی که به پایان بردیم و قهرمان شدیم، انتظار داشتیم باشگاه در همان پایان فصل یا نهایتا پیش از شروع لیگ، مطالبات بازیکنان را با آنها تسویه کند اما به‌ هر حال آقای طاهری هم در باشگاه زحمت می‌کشند و با وجود این زحمت نتوانستند این کار را انجام دهند. باید قبول کنیم که باشگاه ما بدهی‌های زیادی به بازیکنان و مربیان خارجی قدیم دارد و مدیران قبلی نتوانستند این پرونده‌ها را ببندند. فکر می‌کنم طی سال‌های اخیر، باشگاه ۷ تا ۸ میلیارد تومان بابت بدهی بازیکنان خارجی خود پرداخت کرده اما حرف من این است که با توجه به این که در حال‌ حاضر، در شرایط حساسی قرار داریم بهتر است همه کمک کنند تا بازیکنان فعلی شرایط بهتری داشته باشند. بازیکنان سرمایه‌های این تیم هستند و باید مطالباتشان پرداخت شود. همان طور که گفتم ما یک بازی بسیار سخت با الاهلی عربستان داریم که امیدوارم در آستانه آن بازی شرایط تیم ما خیلی بهتر از این شود.

* به بدهی‌های قبلی باشگاه اشاره کردی. این روزها بحث پرونده مانوئل ژوزه استرس‌های زیادی در میان هواداران ایجاد کرده است. این استرس در تیم هم وجود دارد؟

بله. واقعا در تیم هم استرس وجود دارد. همه نگران این پرونده هستند. امیدوارم که با کمک هواداران و البته کمک وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر، پول مانوئل ژوزه فراهم شود و باشگاه آن را پرداخت کند. امیدوارم وزیر ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای به این باشگاه مردمی داشته باشد و کمک کنند تا از طریق دولت، پول مانوئل فراهم شود تا باشگاه آن را پرداخت کند و با محرومیت‌ها یا جرایم خاصی مواجه نشود.

* بحث تمدید قراردادت با باشگاه پرسپولیس هم داستان خاصی دارد. چند ماهی بود بحث این تمدید قرارداد مطرح بود اما تو آخرین بازیکنی بودی که قراردادت را با باشگاه تمدید کردی. چه اتفاقی رخ داد که به پیشنهاد باشگاه‌های قطری جواب رد دادی و قراردادت را با پرسپولیس تمدید کردی؟

واقعیت این است که دلم با پرسپولیس بود. ته دلم می‌خواستم برای این تیم بازی کنم. من پیشنهادهای خوبی از باشگاه‌های قطری و همین طور باشگاه‌های ایرانی داشتم که شرایط مالی‌شان خیلی بهتر از پرسپولیس بود اما به خاطر شرایط خانوادگی و همین طور مصدومیتی که داشتم، با خیلی از بزرگان مشورت کردم و در نهایت تصمیم گرفتم که در پرسپولیس بمانم. من واقعا نمی‌توانستم دور از پدر و مادرم زندگی کنم. آنها هم می‌گفتند که در ایران بمانم. در نهایت هم به باشگاه رفتم و پس از مذاکره قراردادم را تمدید کردم. جالب است بدانید هر بازیکنی که قرارداد جدیدی می‌بندد یا قراردادش را تمدید می‌کند ۲۰ تا ۲۵ درصد را همان ابتدا دریافت می‌کند اما من قراردادم را به امضا رساندم بدون این که حتی هزار تومان پول بگیرم چون واقعا دلم با پرسپولیس بود.

* البته شایعاتی مطرح شده بود مبنی بر این که مذاکراتت با باشگاه پرسپولیس به خاطر اختلاف مالی به طول انجامید؟

من هیچ اختلاف مالی با باشگاه نداشتم. یکی از روزنامه‌ها هم بدون این که واقعیت را بداند مطلبی را منتشر کرده بود که به آن واکنش نشان دادم. تنها مورد اختلاف من و باشگاه پرسپولیس بر سر مدت قرارداد بود. باشگاه می‌خواست قرارداد سه ساله ببندیم و من هم تاکید داشتم که باید قراردادم یک ساله باشد. دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است. متاسفانه در فوتبال ایران ثبات مدیریت وجود ندارد. من نمی‌دانم که  دو سال آینده آقای طاهری مدیرعامل باشگاه هستند یا این که برانکو به عنوان سرمربی در این تیم کار می‌کند یا خیر؟ بالاخره باید شرایط تیم برای کار کردن مهیا باشد تا با جان و دل برای تیم بازی کنیم.

* امسال، سال جام جهانی است. خیلی از بازیکنان می‌خواهند به اردوی تیم‌ ‌ملی دعوت شوند تا در نهایت مسافر روسیه باشند. تو قبلا یکی از بازیکنان مدنظر کارلوس کی‌روش بودی ولی در یکی، دو اردوی اخیر دعوت نشدی. امید داری که باز هم به تیم‌ ‌ملی دعوت شوی؟

۱۰۰ درصد امیدوارم. مطمئن باشید که امسال تمام توانم را می‌گذارم که دوباره نظر کارلوس کی‌روش را به خودم جلب کنم و به تیم‌ ‌ملی دعوت شوم. تیم‌ ‌ملی دو بازی مقدماتی جام جهانی با کره‌جنوبی و سوریه دارد که امیدوارم در آن اردوها به تیم‌ ‌ملی دعوت شوم. تیم‌ ‌ملی ما از مربی با دانشی همچون کی‌روش بهره می‌برد و من امیدوارم که شرایط، طوری رقم بخورد که کی‌روش در فوتبال ایران بماند و اجازه ندهیم به راحتی از تیم‌ ‌ملی جدا شود.
ایسنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: