bazarnews

کد خبر: ۲۵۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
اصضری از کاهش 40 درصدی پیاز نسبت به دو هفته گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر نرخ هر کیلو پیاز به طور متوسط سر مزرعه هزار و 570 و میدان میوه و تره بار هزار و 750 تومان است که نسبت به روز قبل خود 4.5 درصد تقلیل یافته است.

بازار نیوز- حسین اصغری مدیر کل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی ، درباره دلایل نوسانات نرخ پیاز در بازار اظهار داشت: زیان پیازکاران در سال های گذشته کاهش رغبت آنها به کشت را رقم زد که این امر در کنار کاهش عقب افتادگی در تولید تابستانه، تأخیر در عرضه و گرانی محصول را رقم زد.

وی از کاهش 40 درصدی پیاز نسبت به دو هفته گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر نرخ هر کیلو پیاز به طور متوسط سر مزرعه هزار و 570  و میدان میوه و تره بار هزار و 750 تومان است که نسبت به روز قبل خود 4.5 درصد تقلیل یافته است.

اصغری با اشاره به آغاز روند کاهش قیمت پیاز در بازار افزود: براین اساس پیش بینی می شود که حداکثر تا هفته آینده قیمت این محصول در بازار متعادل شود.

مدیر کل دفتر سبزی و صیفی وزارتخانه اجرای طرح الگوی کشت را امری ضروری خواند و بیان کرد: با توجه به بحران منابع آب های زیر زمینی در نظر داریم که با تدوین الگوی کشت و افزایش تولید در هکتار ، کاهش سطح زیر کشت این محصول را جبران نماییم.
باشگاه خبرنگاران جوان
برچسب ها: پیاز ، قیمت ، بازار
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: