bazarnews

کد خبر: ۲۶۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۹
سخنگوی ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا می‌گوید که نیمی از شهر رقه یعنی همان پایتخت خودخوانده داعش از سیطره این گروه خارج شده ولی در قسمت‌های قدیمی رقه، نبرد سختی در پیش رو خواهد بود. وی افزود: «هیچ منطقه امنی برای داعش در سوریه وجود ندارد؛ داعش به زانو درآمده است. آنها دیگر مانند گذشته توان طراحی و پیاده کردن نقشه ندارند.»
بازار نیوز - سرهنگ «رایان دیلون» سخنگوی ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا، امروز در میان خبرنگاران، گزارشی از آخرین وضعیت نبرد علیه این گروه تروریستی در عراق و سوریه ارائه داد.

رایان ابتدا در خصوص آخرین وضعیت جبهه‌های نبرد در عراق سخن گفت و از تجمع نیروهای داعش در شهر تلعفر در شمال غرب این کشور خبر داد.

تلعفر در غرب موصل قرار دارد و عملیات اخیر ارتش و نیروهای مردمی عراق در این شهر، داعشی‌های فراری را به سمت این شهر سوق داد.

سرهنگ دیلون گفت: «ائتلاف در حال آمادگی برای کمک به نیروهای امنیتی عراق برای آزادسازی تلعفر است و در هفته گذشته بیش از 50 حمله هوایی علیه اهداف داعش در این منطقه داشته است.»

دیلون افزود: «داعش حدود 2 هزار نیرو در تلعفر دارد و انتظار داریم که نبرد سختی در این شهر در بگیرد.»

سخنگو سپس به سراغ پایتخت خودخوانده داعش یعنی شهر رقه رفت.

دیلون گفت: «نیروهای دموکراتیک سوریه تاکنون 50 درصد از رقه را آزاد کرده‌اند ولی نبرد سختی در بخش قدیمی این شهر در پیش رو است.»

سرهنگ دیلون از تسلیم شدن برخی نیروهای داعش در خلال نبرد رقه هم خبر داد و گفت: «برخی نیروهای داعش در جریان نبرد رقه تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه شده‌اند؛ اطلاعی از رقم دقیق این افراد نداریم اما می‌دانیم که برای محاکمه به شوراهای قضایی فرستاده شده‌اند.»

سخنگوی ائتلاف آمریکایی در خصوص نبرد نیروهای بسیج مردمی عراق با تروریست‌های جنوب سوریه هم اطلاعاتی داشت و به صراحت گفت که ائتلاف از این نیروها حمایت نمی‌کند.

وی گفت: «نیروهای مردمی عراق در جنوب سوریه در نزدیکی مرز عراق، در حال نبرد با داعش هستند ولی ائتلاف در این منطقه حمله هوایی نداشته است.»

سرهنگ دیلون در انتها به برآورد آمریکا از وضعیت کلی داعش پرداخت و گفت: «به منابع مالی داعش در دیرالزور و حویجه حمله کرده‌ایم؛ داعش بیشتر منابع درآمدی خود را از دست داده است و این به معنی روی آوردن به اخذ مالیات و باج بیشتر از مردم است.»

وی افزود: «هیچ منطقه امنی برای داعش در سوریه وجود ندارد؛ داعش به زانو درآمده است. آنها دیگر مانند گذشته توان طراحی و پیاده کردن نقشه ندارند.»
فارس
برچسب ها: داعش ، امریکا ، دشمن
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: