bazarnews

کد خبر: ۲۶۲۴۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
مهدی مهدوی کیا به بهانه حمایت از دو فوتبالیست خطاکار که در مقابل یک تیم اسرائیلی به میدان رفته اند، نوشته است: به امید روزی که سیاست دست از سر ورزش بردارد و عمل جای شعار را بگیرد.
بازار نیوز -  مهدی مهدوی کیا این بار نه در مستطیل سبز فوتبال بلکه در فضای مجازی خبر ساز شد، آن هم با جملات دسته چندم و تکراری سیاسی که مشابه آن را شاید خود او نیز کمتر علنی گفته باشد.

مهدوی کیا دیروز نوشته ای سیاسی از خود منتشر کرد و نوشته هایش هم خیلی زود با واکنش های جدی روبه رو شد. اما قبل از بررسی اظهارات او جملات ذیل را که چهره های مشهور فوتبالیست و یا هنرمند کشورمان در چند ساعات گذشته درباره شهید مظلوم مدافع حرم "محسن حججی" منتشر کرده اند، یک بار دیگر اما با دقت بیشتری بخوانیم:

الف: علی انصاریان، (فوتبالیست): هنوز توی کوچه پس کوچه های این شهر بوی غیرت و مردونگی میاد.../ رامبد جوان، (طنرپرداز): اضطراب چشمان قاتل و آرامش نگاه تو مرز روشن حق و باطل است/  افشین پیروانی، (فوتبالیست): درود بر نگاه پر صلابت و استوارت/ پریناز ایزدیار، (بازیگر): نه تنها فرزند دو ساله ات بلکه تمام ایران به شما افتخار خواهند کرد و یادتان همیشه زنده ست و دلمان کباب .../  حامد لک، (فوتبالیست): خبر آمد که اسیرش... همچو ارباب شهیدش کردند/ مجید اخشابی (خواننده): کدامیک از ما به هنگام مرگ، مثل تو زیبا و مغروریم؟!/ رضا رشید پور، (مجری): انگار لبخند خداست که بر کهکشان صورتت سنجاق شده...مهتاب می چکد از چشمهای ماهت.../ اشکان خطیبی (بازیگر): من با سر بریده ات حرفها دارم .../ بهاره کیان افشار (بازیگر): به شما "مرد" میگن،اخه اینروزها مرد کم میبینم/ بهنوش بختیاری (بازیگر): قهرمان من شهید محسن حججی است. والله سوپراستار نباید قهرمان من و تو باشد/ الهام پاوه نژاد (بازیگر) : یاران چه غریبانه ..../ سیما تیرانداز (بازیگر): قهرمان تویی برادر شهید محسن حججی/ لادن طباطبایی (بازیگر): آرامشی عمیق... صلابتی مردانه/ شبنم مقدمی (بازیگر): محسن حججی را دست یزیدیان زمان پرپرکرد/ و.... صدها جمله دیگر!

ب: مهدی مهدوی کیا به بهانه حمایت از دو فوتبالیست خطاکار که در مقابل یک تیم اسرائیلی به میدان رفته اند، نوشته است: "به امید روزی که سیاست دست از سر ورزش بردارد و عمل جای شعار را بگیرد. ای کاش به فکر از بین بردن فقر و اعتیاد و بیکاری بودیم نه اتفاقات سوریه و لبنان و عراق!"

 حالا دوباره به جملات بند «الف» نگاه بیاندازیم! چی حسی اینک پیدا خواهیم کرد؟ تلخ تر از این حس بد، این گزاره منطقی است که وقتی امثال مهدوی کیا این همه ابراز دردمندی، تشکر، حس غرور، افتخار مذهبی و... در جمله های بالا را نمی توانند ببنید و شاید درک هم نکرده اند، انتظاری نیست که به یکباره چنین جملات شاذی را بنویسند و موجبات فضا سازی علیه مدافعین مظوم مدافع حرم بشوند. ضمن اینکه در جملات همین چهره های ورزشی و هنری غیر سیاسی -بند «الف»-  صدها دلیل منطقی، مذهبی، اعتقادی، سیاسی و جوشش عواطف صادقانه موجود و یا نهفته است که کفایت می کند که بدانیم چرا باید در سوریه، لبنان و عراق باشیم.

ج: مهدوی کیا فوتبالیست خیلی خوبی بود و می توان گفت وی در پیشرفت فوتبال ایران در بیست سال اخیر نقش بسزایی داشته است. اما دیروز مهدوی کیا تلاش کرد مطلب سیاسی تاثیرگذاری به ظن خود منتشر کند، ولی معلوم است که او نه سیاستمدار قابلی است و نه باهوش!

حتی بی بی سی فارسی - با همه خباثتی که در این مواقع به خرج می دهد- حاضر نشده همه پیام مهدوی کیا را در کانال تلگرامی خود منتشر کند و تنها به حمایت از دو فوتبالیست خطاکار کشورمان بسنده کرده و موارد مربوط به سوریه و عراق و لبنان را ترجیح داده که سانسور کند! زیرا مردان پشت صحنه بی بی سی فارسی آنقدر سیاست مداران خبیثی هستند که می دانند که الان جای انتشار این اظهارات نیست! به همین دلیل مهدوی کیا قطعا سیاست مدار قابل و باهوشی نیست که نمی داند این ساعت ها که "حججی ها" قلوب ملت ایران را فتح کرده اند جای این سخنان بیهوده نیست.

د: می توان استدلال های دیگری را هم به این نوشته اضافه کرد ولی دو بند «ب» و «ج» به خوبی نشان می هد که چرا نباید اظهارات مهدوی کیا را جدی گرفت. در میانه این همه احساس خوب فوران کرده درباره مدافعین حرم که حتی تبلورش در سلبریتی ها دیده می شود یک سخن ناحق در میان امواج زیبای عموم ملت نه به چشم میاید نه ارزش افسوس خوردن دارد!

هـ: و اما گفتن این جمله سخت است ولی هیچکس با قرار گرفتن و یا خدای نکرده اصرار بر ایستادگی در برابر حق و صد البته به تبع آن جسارت به مظلومان سربریده عزت نمی باد بلکه ذلت سرنوشت قطعی خواهد بود. هرچند حتی در میان این همه بی معرفتی، اخلاقی تر آن است که برای غزال تیزپای فوتبال ایران نگران بود! او همان کسی بود که در یکی از سیاسی ترین مسابقات فوتبال تاریخ جهان به آمریکا گل زد و هزاران نفر از مردم را برای شادی بر پیروزی بر ایالات متحده به خیابان کشاند. بنابراین باید به او یادآوری کرد مردم از او گل زدن به رقبا و دشمنان کشورشان را انتظار دارند و نه گل به خودی!

پی نوشت: امیدوارم مهدوی کیا با یکی از همان فرارهای شجاعانه مشهورش در فوتبال این بار موقعیتش را در زمین سیاست نیز عوض کند. او این دفعه باید شجاعت عذرخواهی و تغییر مسیر را داشته باشد؛ "مهدی" ناچار است شجاعتی بالاتر از جنگیدن در زمین فوتبال را در وجودش پرورش بدهد، زیرا بدون داشتن این شجاعت درک ابعاد واقعی اقدامات و شخصیت حقیقی مدافعین حرم برایش همچنان سخت خواهد بود...
جهان نیوز

حتی بی بی سی هم اظهارات مهدوی کیا را سانسور کرد!
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
وحيد موسوي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
0
0
درود به مهدي كه صداي مردم شده . براي من جالب است كه مطلب منتشر شده در وبسايت شما در چندين سايت ديگر ، دقيقا به همين شكل منتشر شده ، مطلبي كه نشان دهنده ي سواد كم نويسنده بوده با اشكالات فراوان از نظر زبان و ادبيات فارسي و حتي فراتر از اين به سادگي ميتوان پي برد كه نويسنده هيچگونه اطلاعات فوتبالي نداشته كه مهدوي كيا را غزال تيز پا ناميده !!! ( غزال تيزپا لقب خداداد عزيزي بوده است ) چه بسا اگر نويسنده ي محترم كمي اطلاعات ورزشي يا فوتبالي داشتند ميدانستند كه مهدوي كيا كيست ! شايد در تاريخ ورزش كشور چند نفر به شرافت و مردانگي مهدوي كيا باشند ، فقط چند نفر ، كسي كه به دنبال سهم خواهي از ورزشي كه عمرش را در آن گذرانده نيست ، مطمعنن بازيچه ي مسائل سياسي و سياسيون هم نخواهد شد ! چون نيازمند به لابي كردن يا دريافت امتيازي نيست ، مهدوي كيا حق خود از فوتبال را نيز بخشيده است و در گوشه اي به خدمت كردن به فرزندان اين كشور مشغول است ، آن هم با هزينه ي شخصي ، درست است ، مهدوي كيا سياست مدار خوبي نيست ، چون حرفهايش از روي سياست يا براي رسيدن به هدف خاصي زده نميشود ، حرفهايش حرف مردم است و خود را مسئول ميداند در قبال مردمش ، شايد اگر كمي سياست داشت به جاي اين حرفها ، پستي ميگذاشت در وصف چشمهاي محسن حججي ، ولي سياست ارزاني شما ، نويسنده ي محترم و همان سلبريتي هايي كه يك هفته است ، شايد بر خلاف ديدگاه واقعي شان از چشمهايش مينويسند ! مهدوي كيا همينگونه مهدوي كيا شده است ، بدون دروغ و ريا ! بدون سياست و حامي مردمش ... دوست گرامي ، ما مردم هستيم نه شمايي كه براي خوش آمد آقايان مطلب فرامايشي كپي پيست ميكنيد ! ما مردم هستيم و حرفمان هميني است كه مهدوي كيا زده !!!
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: