bazarnews

کد خبر: ۲۶۳۰۸
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش در دولت دوازدهم:
وزیرپیشنهادی وزارت آموزش وپرورش، در دولت دوازدهم گفت: تلاش خواهم کرد روش‌های نوین، جایگزین روش‌های سنتی در آموزش وپرورش شود.
بازار نیوز -  پیش از ظهر امروز سید محمد بطحایی درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش سراسرکشور با حضور وزیرآموزش وپرورش در ساختمان شهید رجایی، اظهارکرد: به عنوان یک عضو از خانواده بزرگ یک میلیونی آموزش وپرورش و 700 هزار بازنشسته فرهنگی صمیمانه از زحمات و تلاش ها، وصبر و حوصله دکتر دانش آشتیانی سپاسگزاری می کنم.

وزیرپیشنهادی وزارت آموزش وپرورش ادامه داد: نتایج فعالیت ها و تلاش های یک وزارتخانه طی 4 سال مشخص نمی شود، چه رسد به اینکه این کار طی چندماه بخواهد انجام شود. در مدت کوتاه وزارت دکتر دانش آشتیانی، شاهد تلاش های ایشان برای حل مشکلات و کمبودها به ویژه در بخش مالی بوده‌ایم، و کمال بی‌انصافی است، اگر کسی عملکرد ایشان را زیر سؤال ببرد.

وی از برنامه های خود برای تصدی وزارت آموزش وپرورش در دو محور یاد کرد و افزود: آموزش وپرورش نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی، شرایط متفاوتی دارد، زیرا در آموزش وپرورش، سند تحول بنیادین باید اجرایی شود و فرقی نمی‌کند چه کسی وزیر شود، هر کس موفق به اخذ رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی شود باید مسیری را طی کند که سند تحول  مشخص کرده است.

وزیرپیشنهادی وزارت آموزش وپرورش، گفت: محتوای برنامه‌هایی که به مجلس ارائه داده‌ام، براساس نیازهای جامعه است، بنابراین؛ تمرین مهارتهای زندگی و آنچه دانش آموزان برای تعامل با جامعه در خارج از مدرسه به آن نیاز دارد از جمله برنامه‌های اینجانب است.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در دولت یازدهم در باره اصلاح ساختار تصریح کرد: اصلاح ساختار و مراکز تصمیم سازی در نظام مدیریتی و تأکید بر ارتقای بهره وری از منابع و اصلاح مصارف از  محورهای دیگر برنامه‌های پیشنهادی اینجانب است، آنچه مسلم است نیاز به تغییر و تحول در سیستم مدیریتی داریم.

وی افزود: تمام تلاشم در دولت دوازدهم این خواهد بود که روش‌های نوین مدیریتی را جایگزین روش‌های سنتی در آموزش وپرورش کنم، زیرا معتقد هستم روند فعلی در آموزش وپرورش، اهداف نظام تعلیم و تربیت را محقق نمی کند و مشکلات در این دستگاه همچنان ادامه خواهد داشت.

وزیر پیشنهادی وزارت آموزش وپرورش، گفت: تلاش خواهم کرد، راه حل‌هایی برای مشارکت فرهنگیان درتصمیم سازیها در دولت دوازدهم ارائه دهم تا با انتخاب مسیرهای جدید آموزش وپرورش از چالش ها، عبور داده شود.

وی ادامه داد: اگر مصلحت خداوند بر این تعلق گرفت که با رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی، سکان دار وزارت آموزش وپرورش شوم، برای دستیابی به راه‌حل‌های جدید، حل مشکلات این وزارتخانه از همه فرهنگیان یاری می‌طلبم.
ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
بله به قول ایشان واقعا درکمال بی انصافی است اگر ما عمل دکترحمیدرضا حاجی بابایی ودکترعلی احمدی وفرشیدی
وزرای زحمتکش دولتهای نهم ودهم را زیر سوال ببریم اگر ایشان (منظورم دانش آشتیانی) برای آموزش وپرورش سعی وتلاش کرده به طریق اولی وزرای مقتدروقدرتمند دول نهم ودهم هم زحمت کشیدند پس چرا اینقدر برخی ها ناشکری می کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
با شما نمی شه بطحایی جون
فرهنگی از استان البرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
0
0
آقای بطحایی از بدنه آموزش و پرورشه .با کمبودها و وضعیت اموزش و پرورش به خوبی اشناست .امیدوارم ایشان رای بیاورد و برای ایشان ارزوی موفقیت می کنیم . اگر آقای بطحایی دست یاری به سوی ما دراز کرده ما هم دست او را می فشاریم و حمایتش می کنیم تا با جمعیت یک میلیونی همکاران دلسوز و زحمتکش و سیزده میلیون دانش اموز که سرمایه های انسانی با ارزش هستند ایرانی بسازیم که شایسته ایران است و دولت اقای روحانی و سازمان برنامه و بودجه باید به اموزش و پرورش بهای بیشتری بدهد تا در اینده شاهد شکوفایی فرهنگ و اقتصاد و سیاست و... باشیم . آقای بطحایی یا علی مدد بگو و نزار همکارانت بیشتر از این تحقیر شوند. برای شما و همه معلمان عزیزمان ارزوی سلامتی و توفیق دارم .( یک فرهنگی از نظرآباد استان البرز)
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
0
0
چرا زنگنه گردن کلفت که گردنش مثل کرگدن شده را به اموزش و پرورش نمی اورن هر چه اشغال بی عرضه هست میارن به این خرابه
lvnl
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
0
0
lماوزیری همچون وزیر بهداشت رامی خواهیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
0
0
آقای بطحایی وزرایی مثل شما کار هایی کردند که معلمان به هر چیزی فکر می کنند به جزفرهنگ !! آیا واقعا شما در جامعه این مطلب را نمی بینید؟ امثال شما کاری کرده اند که رهگذران کوچه را برای تدریس علم به جای معلم نشانده اند می خواهید با این روش نوین علوم را به مردم یاد دهید ؟
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: