bazarnews

کد خبر: ۲۶۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
رییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه محدودیت واردات خودرو و بسته بودن سایت ثبت سفارش ربطی به حمایت از تولید کنندگانی که خودرو وارد کرده‌اند ندارد، گفت: فعلا امکان ثبت سفارش به صورت CBU وجود ندارد.
بازار نیوز - مجتبی خسروتاج درباره نارضایتی واردکنندگان نسبت به بسته بودن ثبت سفارش خودرو اظهار کرد: دستورالعملی را برای دولت فرستادیم و تعیین کردیم که واردات خودرو بر اساس چه ضوابطی می تواند انجام شود.
وی در ادامه با اشاره به این که تا زمانی که دولت ضوابط را اعلام نکند اجازه ثبت سفارش و واردات خودرو به صورت کامل را نمی‌دهیم، تاکید کرد: تولیدکنندگان داخلی و واحدهای خودروساز داخلی، امروز واردات را به صورت قطعات یدکی و منفصله واردات را انجام داده و تولید می کنند و از ظرفیت های داخلی استفاده می کنند.

رییس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه فعلا امکان ثبت سفارش به صورت CBU وجود ندارد، تصریح کرد: فعلا نمی توانم جزییات تغییر ضوابط را اعلام کنم و منتظر تصویب و اعلام از سوی دولت هستم.
خسروتاج درباره اینکه شائبه ای ایجاد شده مبنی بر اینکه بسته بودن ثبت سفارش با هدف حمایت از تولیدکنندگانی که اقدام به واردات میکنند صورت گرفته است، گفت: خیر چنین چیزی درست نیست و این محدودیت ربطی به خودروسازانی که واردات دارند، ندارد ولی به هرحال با توجه به شرایط کشور در پسابرجام چون تاکید بر تولید داخل و سرمایه گذاری داخلی است، و با تعدادی از خودروسازان خارجی قرارداد مشارکت امضا شده، ضوابط واردات تغییر خواهد کرد.
وی افزود: تغییر ضوابط با هدف استفاده از ظرفیت داخل، حمایت از تولید داخل و توسعه صادرات صورت گرفته است.

خسروتاج در پاسخ به اینکه آیا با ضوابط جدید واردات محدود خواهد شد؟ گفت:اگر شرایطی که ما پیش بینی کردیم تصویب شود ممکن است واردات محدود نشود.

رییس سازمان توسعه تجارت در پاسخ به اینکه آیا تصویب این دستورالعمل به دولت دوازدهم موکول خواهد شد؟ اظهار کرد: ما منتظر هستیم،ممکن است هر لحظه این ضوابط در دولت تصویب شود.
اقتصاد انلاین
برچسب ها: خودرو ، خرید ، واردات
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: