bazarnews

کد خبر: ۲۶۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
پس از اظهارات نژاد پرستانه ترامپ که در روزهای گذشته اتفاق افتاد؛ مدیران عامل شرکت ها و برخی تولیدکنندگانی که برای ترامپ کار می‌کردند، استعفا دادند.
بازار نیوز - روز گذشته،یکی از قدرتمندترین رهبران اتحادیه کارگری در واکنش به اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا استعفا کرد.

ریچارد ترومکا، مدیر فدراسیون کارگران آمریکا - کنگره سازمانهای صنعتی، روز گذشته اعلام کرد «من نمی توانم برای رییس جمهوری کار کنم که متعصب است.» او سپس استعفای خود از شورای تولید ترامپ را اعلام کرد.

ترومکا دقایقی بعد از اینکه ترامپ هر دو طرف را مقصر خشونت برتری سفیدپوستان در ویرجینیا اعلام کرد، استعفا داد. اخیرا تجمع یک گروه از راستگرایان افراطی در شهر «شارلوتزویل» در ایالت ویرجینیا و حضور مخالفان گروه های نژادپرست در مقابل آنها  منجر به درگیری و تنش شد و در این رابطه ترامپ هر دو طرف را مقصر دانست و صحبت های نژادپرستانه ای مطرح کرد.

از طرف دیگر رییس اتحادیه تولیدکنندگان آمریکا نیز روز گذشته استعفای خود را در توییتر اعلام کرد و گفت این کار درستی است که باید انجام می شد. 

پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ بسیاری  از مدیران عامل شرکت ها و فعالان اقتصادی از کار خود استعفا داده اند  و اعلام کردند که  دیگر نمی خواهند با دولتی کار کنند که رییس آن دونالد ترامپ است. البته برخی از مدیران عامل شرکت ها همچنان در  اتحادیه ها  و سندیکاهای تولیدی این کشور باقی مانده اند و واکنشی به اظهارات ترامپ نداشته اند. چون آنها معتقدند، همچنان منافع شان بر این است که در کنار ترامپ تجارت کنند تا سود بیشتری بدست آورند.

در ۲۴ ساعت گذشته مدیرعامل های شرکت های آندر آرمور، اینتل و مرک از اتحادیه تولیدکنندگان ترامپ استعفا دادند. اما برخی از افضای این شورا همچنان سکوت کرده اند.

برخی تحلیلگران می گویند علت سکوت این افراد دوستی و صمیمیتی است که  از گذشته با ترامپ داشته اند؛البته گفته می‌شود سکوت آنها در قبال اظهارات ترامپ موجب زیان آنها در آینده شده و آنها به زودی مشتریان خود را از دست خواهند داد.

کارشناسان معتقدند با توجه به استعفای چندین نفر در واکنش به اظهارات  نژاد پرستانه ترامپ، سکوت این مدیران که در راس آنها مدیرعامل  جنرال موتورز قرار دارد،بر کاهش ارزش سهام و از دست دادن بازار این خودروساز خواهد انجامید.زیرا این شرکت مجبوبیتش را  در میان مردم از دست خواهد داد.

خبر انلاین
برچسب ها: تاجر ، ترامپ ، امریکا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: