bazarnews

کد خبر: ۲۶۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: با توجه به اینکه استقلال در مباحث مالی مشکلاتی داشت، اعضای هیات مدیره اعلام آمادگی کردند به کمک من بیایند.
بازار نیوز _ علیرضا منصوریان بعد از حضور در نشست هیات مدیره باشگاه استقلال در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز پیرامون همه مسائل و حواشی اطراف مباحث خوبی داشتیم و اعضای هیات مدیره هم صحبت کردند. ایده‌ها و نظرات ما به هم نزدیک بود و با توجه به اینکه در مباحث مالی امسال مشکلاتی وجود داشت اعضا اعلام آمادگی کردند هر کمکی لازم است به کمک من خواهند آمد.

منصوریان تاکید کرد: برخلاف جلسات سال گذشته که در نشست‌ها حضور داشتم امروز روند بهتری را از نظر فکری در بین سایر اعضا وجود داشت و حالا هم امیدوارم با حمایت و پشتوانه آنها بتوانیم استقلال را به شرایط خوبی برسانیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا صحبتی در مورد تغییرات در کادر فنی، صورت گرفت یا خیر، گفت: اصلا چنین بحثی نشد و بحث تقویت کادر فنی هم پیش نیامد چون 2 نفر از سرمربیان سابق من کنار من هستند. اولی دستیار کی‌روش بوده و بقیه هم در تیم امید با ما همکاری کردند. دغدغه و فکر اعضای هیأت مدیره با من یک شکل بود که ما چند دغدغه مهم داریم. اول اینکه از اعضای هیأت مدیره خواستم به تیم نزدیک باشند. به خصوص جواد قراب که عضو فنی هیأت مدیره است و همه بازیکنان تیم باید بدانند که هدف ما و اعضای هیأت مدیره و مدیران باشگاه یکی است.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه چرا استقلال در دو فصل اخیر از 4 بازی ابتدایی 4 امتیاز گرفته و چرا روند صعود این تیم در ابتدای فصل اینگونه پیش می‌رود، گفت: ما در دو فصل گذشته اتفاقاتی را مشاهده کردیم. فصل قبل بخش اعظم کادر فنی جابجا شد و این فصل هم نزدیک به 6 بازیکن جدید آوردیم که 4 نفر آنها ستاره هستند و چند جوان هم با قرارداد بلندمدت به ما اضافه شدند.

منصوریان تاکید کرد: در 2 بازی ابتدایی روندی که پیش‌بینی می‌کردم اتفاق نیفتاد. از بازی با آبادان واستقلال خوزستان حداقل 4 امتیاز می‌خواستیم که متاسفانه به نقطه‌ای که می‌خواستیم نرسیدیم. اما ایمان دارم ما به اوج می‌رسیم و قطعا در کورس قهرمانی قرار خواهیم گرفت. مطمئن هستم رقبای ما در چند هفته آینده امتیاز از دست می‌دهند و ما به دنبال این هستیم که نتایج ابتدای فصل پارسال و امسال را جبران کنیم. ما تغییراتی در زمینه جریان بازی داشتیم و یکسری اتفاقات به گونه‌ای رقم خورد که متاسفانه از 4 هفته ابتدایی امتیازات لازم را کسب نکردیم.

سرمربی استقلال در مورد اینکه چرا تیمش ترکیب ثابت ندارد، گفت: برای صدمین بار می‌گویم. ما یک لیگ فرسایشی داریم که جام حذفی به آن اضافه می‌شود و لیگ قهرمانان آسیا را هم داریم. در دی‌ماه دیگر وقت آن نیست که به جوانانمان شانس بدهیم تا به تیم اضافه شود. تا دی ماه هر چه برای جوانانمان کاشته‌ایم باید درو کنیم. من نمی‌توانم با 11 بازیکن بازی را شروع کنم و با 11 یا 14 بازیکن آن را تمام کنم. آن هم در حالی که دی و بهمن و اسفند سختی را پیش رو داریم که هر 4-5 روز یک بار باید به میدان برویم.

وی افزود: نمی‌توانیم سرمایه‌مان را روی 11 بازیکن بگذاریم. نگاه من بلندمدت است. هر بازیکن که خوب باشد از آن استفاده می‌کنم. اسکلت تیمی را حفظ می‌کنم. دروازه‌بان، یک مدافع، یک هافبک و یک مهاجم را در ترکیب اصلی می‌گذارم و سایرین تغییر می‌کنند. فصل گذشته رحمتی، پادوانی، رابسون، امید ابراهیمی و کاوه رضایی بیشترین فشار را تحمل کردند. مابقی را هم تغییر می‌دهیم. حقدوست، نورافکن و برزای به ما اضافه شدند. ساختار کلی تیم را حفظ می‌کنیم و بازیکن داخل این ساختار قرار می‌گیرد و تغییر می‌کند. برخی مربیان هم اعتقاد به 11 نفر دارند که در دی ماه به آنها سخت می‌گذرد. من با این روش چند سالی است جلو رفتم و موفق شدم.

سرمربی استقلال در مورد اینکه گفته می‌شود بازی با پدیده آخرین فرصت شما برای سرمربیگری است، گفت: در جلسه‌ای که داشتیم چنین چیزی اتفاق نیفتاد. هیأت مدیره متفق‌القول از من حمایت کردند و من از اعتماد و اطمینان آنها تشکر می‌کنم و قول دادم که به اعتماد آنها پاسخ مثبت بدهم. زیرا به تیمی که درست کرده‌ام اعتقاد دارم. استقلال همیشه حاشیه دارد اما حواشی این تیم 10 برابر بوده که بعد از حضور من 100 برابر شده است.

منصوریان تصریح کرد: پیشکسوتانی که 35 سال از آنها خبری نبود اکنون آمدند و کارشناس شدند و اظهار نظر می‌کنند. فصل گذشته تا پایان سال 500-600 مصاحبه وجود داشت. این فصل هم تا اکنون 100 تا 150 مصاحبه دیده‌ایم.
وی افزود: ما هدفی تعیین کرده‌ایم و به دنبال رسیدن به آن هستیم و فرصت نداریم به ایده و نظر آنها که گاهی از روز علاقه به ما ناخواسته آسیب روحی می‌دهند، برسیم. به کارمان اعتقاد داریم. من چه زمانی که در نفت بودم و چه زمانی که در تیم امید و استقلال فصل گذشته شرایط سخت را گذرانده‌ام. جلسه خوبی با هیأت مدیره داشتیم. از معدود جلسات خوب هیأت مدیره بود. احساس اطمینان داشتم. من خودم در حوزه مطبوعات نیستم اما دوستان برایم این مطالب را می‌خوانند و به من اطلاع می‌دهند. چه آنها که مصاحبه مثبت می‌کنند و چه آنها که منفی صحبت می‌کنند را اسامی‌شان را یادداشت می‌کنم تا دوست و دشمن خود را بشناسم.

وی در مورد اینکه مرفاوی گفته ادبیات منصوریان را نمی‌پسندم، گفت: مرفاوی دوست خوب من است. من مصاحبه صمد را نخوانده‌ام. نمی‌دانم از اینکه می‌گویید ادبیاتت را عوض کن یعنی چه؟ من چه زمانی گفته ام استقلال تا 1402 نتیجه می‌گیرد؟ من گفتم تا 1402 بازیکن و سرمایه داریم. من اگر اینجا نمی‌ماندم و با شما صحبت نمی‌کردم از من گلایه می‌کردید که به ما بی‌احترامی کردید و اکنون مانده و صحبت می‌کنم اما از حرف‌هایم نقدهای جدید می‌شود. یک مطلب فان را هم به هیأت مدیره گفتم.

منصوریان ادامه داد: عملکرد تمام مربیان استقلال را مرور کردم. شاید کم سن و سال بودن من دوستان را ناراحت می‌کند. یا اینکه نمی‌توانند پیشرفت خیلی‌ها را تحمل کنند. این مسئله اذیت شدن ندارد.

سرمربی استقلال افزود: وب‌سایت‌های مختلف مصاحبه‌های متفاوتی را منتشر می‌کنند. آنها با پیشکسوت‌های مختلف مصاحبه می‌کنند. اگر پیشکسوتان دیگر را پیدا نمی‌کنند بیایند تا من بگویم کجا هستند. یک وب سایت خاص عکس من را با رئیس‌جمهور می‌گذارد و می‌گوید رئیس‌جمهور باخت. از آنجا به بعد متوجه شدم بحث کمک نیست، بحث غرض‌ورزی است. من امروز اگر ایستادم و صحبت کردم به خاطر یکی از دوستان شما که سید است، این کار را کردم و دوستی چندین ساله‌ام و همچنین لوگویی که دست شما است. من دروغ نمی‌گویم اگر دوست نداشته باشم مصاحبه کنم این کار را نمی‌کنم. اهل این نیستم که بروم در ماشینم بنشینم و دنده عقب بروم اگر اینگونه باشد یکی را زیر می‌کنم. وظیفه‌ام است پاسخگو باشم. باشگاه استقلال مال هواداران است.

وی خاطرنشان کرد: اما پیشکسوتی که در 35 سال گذشته فقط آنها را در زمین حیدرنیا یا تمرین سلامتی در شهید کشوری می‌دیدم،‌ مصاحبه می‌کنند من اصلا ناراحت نیستم. من به کارم اعتقاد دارم و ما روزی 7-8 ساعت کار می‌کنیم. دیروز از 9 صبح به جلسه رفتیم و 6 عصر بیرون آمدیم. آنهایی که به ما اهانت و توهین می‌کنند بدانند که ما کارمان را با انگیزه بیشتری ادامه می‌دهیم. من با این فرهنگ مبارزه می‌کنم. فرهنگی که به جوان اعتقادی نداشته باشد را تغییر می‌دهم. به دوستان جوانم هم می‌گویم که 20 سال جلوتر از خودشان را ببینند. من و امثال من جاده را برای آنها آسفالت می‌کنیم تا آنها رویش قدم بگذارند. اما برخی بدون داشتن اطلاعات مصاحبه می‌کنند. سایت‌های مخالف منصوریان هم زیاد است.


نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: