bazarnews

کد خبر: ۵۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
مدیرعامل شهربان شهرداری تهران از تشدید نظارت بر ساخت و ساز در تعطیلات نوروز و برخورد قانونی با ۱۵۷ کارگاه ساختمانی متخلف در پایتخت خبر داد.

سیدامیر فتاحیان با بیان اینکه از ۲۵ اسفندماه تا ۱۶ فروردین ماه، هرگونه تخریب و گودبرداری ممنوع است، گفت: همچنین هرگونه عملیات‌ ساختمانی از ۲۵ اسفند تا ششم فروردین ممنوع است و رعایت این زمان‌بندی از سوی تمامی کارگاه‌های ساختمانی لازم‌الاجرا خواهد بود. 

وی با اشاره به این که در ایام تعطیل، متخلفان ساخت و ساز، انگیزه بیشتری برای نادیده گرفتن قوانین دارند، افزود: به همین دلیل در ایام تعطیل، رویکرد نظارت بر ساخت و ساز متناسب با سطح انگیزه متخلفان، تغییر می‌کند. 

فتاحیان با بیان این مطلب که در ایام تعطیلات نوروزی، نظارت بر ساخت و ساز از سوی شهربان و شهرداری‌های مناطق تشدید شده است، عنوان کرد: در چهار روز نخست سال نو، با ۱۵۷ کارگاه ساختمانی متخلف، برخورد قانونی صورت گرفته است. 

مدیرعامل شهربان با اعلام این مطلب که از ۲۶ مورد تخلف ساخت و ‌ساز در حریم تهران نیز جلوگیری به عمل آمده است، اظهار کرد: در حریم تهران هم از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین‌ماه تمامی فعالیت‌های ساخت و ساز اعم از احداث بنا، فنس کشی، تعمیرات و... ممنوع است. 

براساس گزارش شهرنوشت، وی با تأکید بر این‌که جاده قانون‌گرایی و حفظ حقوق شهروندان با «نظارت شهروندی» هموارتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم هرگونه تخلف ساخت و ساز را به سامانه‌ ۱۳۷ شهرداری تهران اطلاع دهند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: