bazarnews

کد خبر: ۵۰۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
یک کمیته کنگره آمریکا مخالفت خود را با طرح پنتاگون برای اختصاص یک میلیارد دلار منابع مالی برای حمایت از پیشنهاد رئیس جمهور با هدف احداث دیوار مرزی مکزیک اعلام کرده است.

در حالی که پنتاگون قصد دارد یک میلیارد دلار برای حمایت از طرح دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده برای ساخت دیوار مرزی مکزیک اختصاص دهد، کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده است که وزارت دفاع ایالات متحده مجوز چنین اقدامی را نداشته است.

پاتریک شاناهان وزیر دفاع موقت آمریکا پیش از این دستور اختصاص یک میلیارد دلار از منابع مالی پنتاگون برای ساخت این پروژه مرزی را صادر کرده است.

این تازه ترین چالش برای اقدام ترامپ در اعلام وضعیت فوق العاده ملی در مرز مکزیک به شمار می رود. ترامپ اواسط فوریه در حالی در مرز مکزیک و آمریکا وضعیت فوق العاده ملی اعلام کرد که کنگره با طرح وی برای اختصاص 5 میلیارد دلار منابع مالی با هدف ساخت دیوار مرزی مخالفت کرد.

آدام اسمیت رئیس کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: وزارت دفاع قصد دور زدن کنگره دارد تا با استفاده از منابع مالی مالیات دهندگان آمریکایی این دیوار غیر ضروری را احداث کند. این اقدام باید متوقف شود. دولت باید استفاده از مقام های پنتاگون به عنوان ابزار سیاسی را پایان داده و به جای آن به فکر تقویت قابلیت های نظامی و آمادگی های دفاعی باشد.

وی افزود: کنگره اقدامات لازم برای دفاع از قانون اساسی را انجام خواهد داد.

طی دو سال گذشته ترامپ بر سر بودجه 25 میلیارد دلاری برای تقویت موانع مرزی و ساخت دیوار در مرز مکزیک با کنگره دچار تنش شدیدی شده است.

فردانیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: