bazarnews

کد خبر: ۵۰۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
مقامات چینی حدود 29 هزار نقشه جغرافیایی که در آنها ایالت اروناچال پرادش به عنوان بخشی از خاک هند نشان داده شده است را نابود کردند.

این نقشه ها به دلیل تناقض آنها با ادعای های چین در ارتباط با ایالت اروناچال پرادش واقع در شمال شرق هند، توسط مقامات چینی به آتش کشیده شدند.

در این نقشه ها همچنین تایوان به عنوان یک کشور جداگانه به تصویر کشیده شده است. چین تایوان را یکی از استان های خود می داند.

وزارت منابع طبیعی چین گفت:این بزرگ ترین تخریب نقشه های اشتباه در چند سال اخیر است. پیش از این 10 هزار نقشه اشتباه توسط مقامات کشف و ضبط شده بود.

اختلافات بر سر مناطق مرزی کوهستانی هند و چین که در سال 1962 سبب آغاز یک جنگ میان دو کشور شد همچنان یک مساله حساس میان دهلی نو و پکن است.

هند و چین دارای نزدیک به 4 هزار کیلومتر مرز مشترک هستند که در مناسبات دو کشور به این مرز ها خط واقعی کنترل گفته می شود.

چین ایالت اروناچال پرادش را به عنوان تبت جنوبی می داند و آن را بخشی از خاک خود اعلام کرده است. پکن همچنین از صدور روادید برای مردم ایالت ارناچال پرادش خودداری می کند.

این در حالی است که هند منطقه توانگ در ایالت ارناچال پرادش را بخش جدایی ناپذیر این ایالت و در نتیجه بخشی از خاک خود می داند و اعلام کرده است که این منطقه از سال 1950 تاکنون هر ساله در پارلمان های ایالتی و مرکزی نماینده داشته است.

چین تاکنون چندین بار به سفر مقامات از جمله نخست وزیر هند به ایالت اروناچال پرادش اعتراض کرده است.
هند همچنین مدعی است که چین 38 هزار کیلومتر مربع از فلات 'اکسای'این کشور را به تصرف خود درآورده است.

فردانیوز

 

برچسب ها: چین ، هند ، بازارنیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: