bazarnews

کد خبر: ۵۰۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
بر اساس تصمیم نخستین جلسه ستاد تنظیم بازار در سال 98 فروش جوجه یک روزه به قیمت بالاتر از 2,400 تومان ممنوع شد.

در اولین نشست ستاد تنظیم بازار در سال جاری، این ستاد مصوب کرد به منظور مدیریت بازار مرغ در کشور، فروش جوجه یک روزه به قیمتی بالاتر از 2.400 تومان ممنوع شود.
در عین حال اعضا مصوب کردند نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها به هر میزان که نیاز است به شرط عرضه مرغ با قیمت مصوب، با قیمت‌های تصویب شده در اختیارشان قرار گیرد.
ادارات جهاد کشاورزی سراسر کشور مکلف به نظارت بر وضعیت و قیمت عرضه جوجه یک روزه و همچنین قیمت مرغ شدند. بر این اساس بر پایه اعلام 121 میلیون قطعه جوجه ریزی در کشور از سوی وزارت جهاد کشاورزی، همه سازمان‌های وزارت جهاد کشاورزی مکلف شدند ضمن نظارت بر عرضه مرغ زنده، تولید و فروش مرغ زنده را در سامانه مربوطه درج نمایند.
به این ترتیب عرضه مرغ در شبکه تحت نظارت دولت مجاز است و در صورت عرضه مرغ به صورت خارج از شبکه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
به موجب مصوبه ستاد تنظیم بازار کشتارگاه‌ها از کشتار مرغ با قیمت بالاتر از 7,200 تومان منع شدند و مقرر شد در صورت کشتار مرغ با قیمت بالاتر از این رقم، برخورد قانونی با کشتارگاه صورت خواهد گرفت. پیش بینی شده است بازرس مقیم در کشتارگاه‌ها مستقر شود.
شرکت پشتیبانی امور دام مکلف شد نسبت به عرضه روزانه هزار تن مرغ در تهران، با هدف تنظیم بازار، در هفته آینده اقدام نماید.
عرضه مرغ در سایر استان‌ها نیز به صورت برنامه از پیش تعیین شده تداوم خواهد یافت.
بر این اساس واردات هفتاد هزار تن مرغ توسط بخش خصوصی و دولتی به کشور مجاز اعلام شده است.
در این نشست وضعیت استان‌های سیل زده نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تأمین کالای مورد نیاز استان‌های سیل زده به هر میزان کالا که نیاز دارند، در دستور کار قرار گیرد.
گزارش ارائه شده بر فعالیت شبانه روزی برای تأمین نان، مواد غذایی مورد نیاز و اقلام ضروری در استان‌ها دلالت داشت.
در این راستا تأمین لاستیک، اذوقه و نان نیز مورد تاکید قرار کرفت و گزارش ارائه شده از وضعیت توزیع کالا در استان‌های مذکور بررسی شد.

فصل اقتصاد

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: