bazarnews

کد خبر: ۵۰۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
قیمت طلا پس از بزرگترین کاهش قیمت دو هفته اخیر که روز گذشته متحمل شد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی اندکی بالا رفت. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور، ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۳۱۶.۰۹ دلار رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا حدود ۰.۱ درصد افزایشیافت و به ۱۳۱۵.۷۰ دلار رسید.
بازارهای سهام آسیا در شرایطی که سرمایه گذاران تلاش می کنند با تغییر وضعیت بازارهای اوراق قرضه آمریکا و تبعات آن برای این کشور کنار بیایند، روز چهارشنبه به عقب نشینی تن دادند و رشد اندکی که در معاملات روز گذشته داشتند را واگذار کردن.
بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به پایین ترین حد خود از دسامبر سال ۲۰۱۷ ایستاده است.
آمار اقتصادی جدید نشان داد ساخت و ساز خانه در آمریکا طی فوریه بیش از حد انتظار کاهش داشته و اعتماد مصرفی نیز در مارس ضعیف شد که منعکس کننده کندی فعالیت اقتصادی این کشور در ابتدای سال میلادی جاری است.
تحلیلگران می گویند ابهامات پیرامون بریگزیت نیز جذابیت طلا به عنوان دارایی مطمئن را تقویت کرده است. قرار است رأی گیری بعدی درباره بریگزیت اواخر روز جاری انجام بگیرد.
بر اساس گزارش رویترز، بازار همچنین به نظاره مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین نشسته که قرار است روز پنج شنبه در پکن آغاز شود.
با این حال رشد ارزش دلار آمریکا که ۰.۲ درصد افزایش یافته و به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر رسیده است، رشد قیمت طلا را محدود کرده است.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۵۴۴.۶۰ دلار رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۵.۴۳ دلار ایستاد و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۸۶۰ دلار معامله شد. 

ارانیکو

برچسب ها: طلا ، قیمت طلا ، بازارنیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: