bazarnews

کد خبر: ۵۱۰۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
ونزوئلا روز چهارشنبه و برای دومین بار در کمتر از یک هفته در خاموشی فرو رفت و اینترنت و دیگر راه های برقراری ارتباطات الکترونیکی در بخش های بسیاری از این کشور قطع شد.

خاموشی به موضوعی مهم در ونزوئلا تبدیل شده و دولت تلاش دارد تا به مشکلات ناشی از قطعی برق سر و سامان دهد.

به گزارش ایرنا قطع برق روز چهارشنبه در ونزوئلا که بدترین خاموشی طی هفته های اخیر توصیف شده، موجب شد تا حدود 91 درصد از کاربران اینترنتی قبل از ساعت 6 صبح روز جاری به وقت شرق آمریکا، با وضعیت آفلاین رو به رو شوند.

دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا، علت خاموشی روز دوشنبه را خرابکاری در یک نیروگاه بزرگ برقابی این کشور عنوان کرد، حمله ای که با حمایت آمریکا مدیریت شده است.

قطع برق در ونزوئلا به فعالیت های تجاری آسیب رسانده و با خاموشی فرودگاه اصلی این کشور، مسافران را در پایتخت سرگردان کرده است.

از سویی، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا، خاموشی را دلیل بر بی کفایتی دولت کاراکاس در کنترل کشور دانسته است.

ونزوئلا از چندی پیش صحنه ناآرامی و اعتراض های ضد دولتی است. حدود 56 کشور، گوایدو را به عنوان رئیس موقت دولت ونزوئلا به رسمیت شناخته اند، اما مادورو همچنان از حمایت روسیه و چین و نهادهای دولتی و نظامی از جمله ارتش برخوردار است.

آمریکا و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین معتقد هستند که مادورو به واسطه سیاست های خود، ونزوئلا را با تورم دو میلیون درصدی به ورطه بدترین بحران اقتصادی کشانده است.

مادورو اما می گوید که آمریکا با حمایت نیروهای داخلی برای واداشتن وی به کناره گیری از قدرت، جنگ اقتصادی عیله ونزوئلا راه انداخته است.

فردانیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: