bazarnews

کد خبر: ۵۱۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
وزیر خارجه آمریکا در تکرار اتهامات همیشگی خود علیه جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ایران را به گسترش جنگ در عراق، یمن، سوریه و فراتر از آن متهم کرد.

مایک پمپئو روز چهارشنبه در نشست دفاع از لایحه بودجه 2020 که در کمیته تخصیص مجلس نمایندگان آمریکا برگزار شد، مدعی شد آنچه را که او رژیم اقتدارگرای جمهوری اسلامی ایران نامید، همچنان از منابع کشور خود برای گسترش جنگ در عراق، یمن، سوریه و فراتر از آن استفاده خواهد کرد.

وی ادامه داد ایران همچنان به تامین مالی گروه هایی همچون حماس و حزب الله که او تروریستی خواند، ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد بنابراین ایالات متحده به همراه متحدان و شرکای خود برای مقابله با آنچه که او اقدامات تهاجمی تهران برای تضعیف صلح و امنیت در خاورمیانه و فراتر از آن برشمرد، کار خواهد کرد.

پمپئو به ونزوئلا هم اشاره کرد و گفت: همانگونه که مردم ونزوئلا برای آزادی خود مبارزه می کنند، بودجه درخواستی شامل تامین مالی از حمایت از دمکراسی و رفاه در ونزوئلا است.

وی مدعی شد: بودجه همچنین اختیارات جدیدی را درخواست می کند تا از انتقال دمکراتیک قدرت در ونزوئلا حمایت کند که شامل انتقال حدود 500 میلیون دلار برای حساب های کمک های خارجی می شود.
وزیر خارجه آمریکا به سیاست خارجی خود در قبال چین هم اشاره کرد و گفت: چین به طور فعالانه با استفاده از قدرت خود نفوذ خود را در منطقه هند-اقیانوس آرام و فراتر از آن اعمال می کند.
پمپئو افزود: تحت رهبری رئیس جمهوری ترامپ، ایالات متحده به طور قاطعانه به اقدامات تهاجمی چین پاسخ می دهد. امنیت، رفاه و رهبری آینده ایالات متحده به حفظ منطقه آزاد، باز و امن هند-اقیانوس آرام وابسته است.
وی ادامه داد: برای پیشبرد استراتژی هند-اقیانوس آرام، بودجه تقریبا دو برابر منابع کمک خارجی ایالات متحده را نسبت به سال مالی 2019 برای هدف قرار دادن این منطقه حیاتی درخواست می کند.
وزیر خارجه آمریکا درباره روسیه هم اظهار کرد: روسیه تهدیداتی را اعمال می کند که فراتر از تجاوز خارجی یا نظامی است و اکنون شامل عملیات نفوذی است که آمریکا و جهان غرب را هدف گرفته است.

پمپئو اضافه کرد: این بودجه مقابله با نفوذ بدخواه روسیه در اروپا، اوراسیا و آسیای مرکزی را اولویت بندی و سیستم های خودمان را در برابر بازیگران بدخواه تقویت می کند.

وی به مساله کره شمالی هم اشاره کرد و گفت: تلاش های دیپلماتیک ما در راستای خلع سلاح اتمی کامل، نهایی و تایید شدنی کره شمالی، موفق ترین دستاوردی بوده است که تا کنون داشته ایم.

وزیر خارجه آمریکا افزود: ما به این هدف متعهد هستیم. این بودجه ادامه تلاش برای دستیابی به نتایج دیپلماتیک و همچنین اجرای تحریم ها تا حصول اهدافمان را فراهم می کند.

وزیر خارجه آمریکا درباره بودجه این وزارت خانه در سال آینده میلادی هم گفت: برای حمایت از استراتژی امنیت ملی و دستیابی به اهداف سیاست خارجی ما، رئیس جمهوری در سال مالی 2020 برای وزارت خارجه آمریکا و کمک های خارجی، 4 میلیارد دلار درخواست کرده است.

فردانیوز

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: