bazarnews

کد خبر: ۵۱۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
استاندار لرستان گفت: علاوه بر ارتباط قبلی که از بامداد امروز آغاز شده بود مسیر جدید را درحال بازگشایی هستیم و امیدواریم اواخر امشب تا اوایل فردا این مسیرهم بازگشایی که بتوانیم خدمات رسانی راحت تر انجام دهیم.

 سید موسی خادمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از بامداد امروز بحث خدمت رسانی به مناطق سیل زده شروع کرده ایم حجم خسارت های وارده بالا است و تعداد زیادی روستاها و بخش های عمده ای از شهرستان پلدختر به طور کامل خانه ها در سیل فرو رفته اند و ما باید حجم بالای جمعیت را غذا داده و اسکان را حل کنیم. بخشی از مردم کنار رودخانه زندگی می کنند که بر اثر این سیل شدید امکان ارتباط با مردم نبود.

وی افزود: اولویت همین بود که امروز صبح خوشبختانه استان های مختلف به کمک لرستان آمده و هم هلال احمر حضور خوبی دارد و هم نیروهای ارتش جمهوری اسلامی خوشبختانه باهمه امکانات زمینی، هوایی از دیشب وارد استان شده اند، برادران سپاه پاسدارانامکاناتشان را وارد کرده اند و الان امکانات خوبی برای این خدمات رسانی به صورت هوایی داریم  ولی به دلیل خسارات بالایی که جاده ها به وجود آمده و هنوز هم حجم آبی که وجود دارد امکان اتصال زمینی حداقل در کوتاه مدت با اغلب روستاها وجود ندارد اما شهر پلدختر را ما در صدد هستیم که از مسیر آزاد راه پل زال_خرم آباد ارتباط را برقرار کنیم.

استاندار لرستان گفت: علاوه بر ارتباط قبلی که از بامداد امروز شروع شده بود مسیر جدید را درحال بازگشایی هستیم و امیدواریم اواخر امشب تا اوایل فردا این مسیرهم بازگشایی شود که بتوانیم خدمات رسانی راحت تر انجام دهیم.

خادمی با اشاره به وضعیت دیگر شهرهای لرستان عنوان کرد:  متاسفانه حجم خسارات خیلی بالاست البته ما در بقیه شهرهایمان مانند الیگودرز تعداد زیادی از روستاها ارتباطشان قطع شده در شهرستان دلفان یک تعداد روستاها مشکل دارند و هم در شهرستان کوهدشت به دلیل بارندگی ها و سیل اخیر و در شهرستان چگنی  بخشی از امکانات را برای خدمات رسانی به این روستاهای که قطع ارتباط هستند گذاشتیم. اولویت اصلی ما شهر پلدختر و شهر معمولان و روستاهای اطراف رودخانه کشکان است.

وی بیان کرد: آمار دقیقی از خانه های آسیب دیده و افرادی که نیاز به امداد رسانی دارند نداریم. بخش غربی شهرپلدختر تقریبا به طور کامل آنجا قابل سکونت نیست الان و همچنین بخشی از شهر معمولان به همین ترتیب و روستاهای دیگری مثل چم مهر و بابازید به طور کامل آثار سیل روی پشت بام های خانه ها بود مردم خوشبختانه به هشدارها توجه کردند و خودشان به دامنه ها پناه برده و منتظر کمک رسانی بودند که اینها را باید اسکان بدهیم. من عدد نمی توانم دقیق بگویم اما چندین هزار نفر خواهد بود.

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: