bazarnews

کد خبر: ۵۱۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۲
تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های استان قزوین تا پایان هفته در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: مسیر جنوب به شمال آزادراه «قزوین-رشت» به دلیل رانش زمین همچنان مسدود است.

قدرت الله مهدیخانی گفت: شب گذشته مسیر جنوب به شمال این آزادراه به علت طغیان رودخانه و رانش زمین مسدود شده بود و ساعاتی بعد مسیر شمال به جنوب هم مسدود شد اما با تلاش دوستانمان مسیر شمال به جنوب این محور باز شده است؛ ولی مسیر جنوب به شمال آزادراه قزوین-رشت همچنان مسدود است.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: شب گذشته اعلام کردیم که ریزش کوه در جاده «قزوین-رشت» چهار مصدوم و یک کشته بر جای گذاشته است که متأسفانه تعداد کشته‌ها به دو تن افزایش یافت.

وی با اشاره به این‌که رودخانه‌های استان در حال فروکش هستند، تصریح کرد: تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های استان قزوین تا پایان هفته در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند.

مهدیخانی بیان کرد: درخصوص دبی رودخانهٔ باراجین که به سمت شهر صنعتی البرز می‌رود و رودخانه یالیان می‌شود؛ در اواخر شب گذشته نگرانی وجود داشت که برای برطرف کردن آن مشکل در شهرستان البرز سه ‌شاخه خروجی برای یالیان تعریف شد و با این مسیرهای انحرافی به‌صورت تقریبی آب را کنترل کردیم و موضوع نگران‌کننده‌ای در البرز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: وضعیت روستاهای استان بحرانی نیست؛ هیچ روستایی تخلیه نشده مگر خانه‌هایی که در مسیر مستقیم سیلاب بوده‌اند، ولی آب‌گرفتگی منازل روستایی وجود داشت که تحت کنترل است؛ در مناطق جنوب شهر قزوین نیز آب‌گرفتگی معابر و منازل مسکونی وجود داشت و منازل یا مغازه‌هایی که در مسیر بودند را تخلیه کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین با اشاره به اینکه در حال حاضر نمی‌توانیم عدد و رقمی برای خسارت‌های مالی وارده به استان اعلام کنیم؛ درخصوص خسارت جانی وارد شده تا این لحظه عنوان کرد: روز گذشته یک جوان حدوداً 30 ساله به داخل رودخانه بازار سقوط کرد که با تلاش آتش‌نشانان نجات یافت؛‌ تا این لحظه به‌جز دو تنی که به علت ریزش کوه در جاده قدیم قزوین- رشت جان خود را از دست دادند تلفات دیگری گزارش نشده است.

وی تأکید کرد: از هم‌استانی‌های عزیز خواهش داریم در روز طبیعت به‌هیچ‌عنوان در مسیر رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کوهپایه‌ها اتراق نکنند، زیرا امکان خطر همچنان وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در پایان عنوان کرد: با تلاش عوامل و نیروهای دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان، مشکلات بارندگی در استان به‌خوبی مدیریت شده است و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: