bazarnews

کد خبر: ۵۱۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۹
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در سالروز جنایت «دیریاسین» به دست رژیم صهیونیستی گفت: جهان جنایات این رژیم متجاوز را فراموش نمی‌کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در سالروز کشتار فلسطینیانِ روستای «دیریاسین»، توسط صهیونیست های تروریست (1984م) گفت: بنیان پوشالی رژیم صهیونیستی بر پایه خشونت، تجاوز و ترور استوار شده است.
وی یادآور شد: این رژیم مظلوم کش برای پیشبرد مطامع توسعه طلبانه غیرانسانی خود دست به طرح های مزورانه زیادی زده و می زند و ماهیت تروریستی رژیم صهیونیستی مبتنی بر کشتار انسان های بی دفاع و غیرنظامیان بی گناه است؛ این رژیم برای حذف مخالفان از ترور آشکار فراتر رفته و به ترورهای پنهان نیز دست یازیده است. 
سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: صرف نظر از ترور فیزیکی، ترور شخصیت و ترور مبارزه با اشغالگری قوت لایموت این رژیم است. آنان به عبث تلاش می کنند با فرافکنی و فراموشی تاریخ نکبت بار و سرشار از ترور، تجاوز و چپاول خویش، پوسته ای ظاهری ازامنیت و آرامش برای خود بسازند؛ غافل از آنکه تاکنون تاریخ به یاد ندارد که بنیان ظلم پایدار مانده باشد و دیر و دور نیست که خون به ناحق ریخته شده ی خیل مظلومان گریبان سران این رژیم کودک کش را بگیرد. 
قاسمی افزود: کشتار فلسطینیانِ روستای «دیریاسین» توسط صهیونیست‌های تروریست در آوریل 1984، نمونه ای از سفاکی این مرگ آفرینان است. هر سال در چنین روزی آزادیخواهانجهان یاد و خاطره تمامی کشته شدگان و شهدای جنایت «دیریاسین» را گرامی می دارند.
9 آوریل (21 فروردین) مصادف است با شصت و هشتمین سالروز کشتار دیر یاسین توسط دو گروه تروریستی صهیونیستی «ارگون» و «اشترن» که در آن شمار زیادی از اهالی این روستا کشته شدند و این کشتار عامل مهمی برای آواره شدن فلسطینیان در کشورهای عربی همسایه بود.
دو گروه صهیونیستی مذکور ساعت سه بامداد با خودروهای زرهی وارد این روستا شده و به خانه های فلسطینیان حمله کردند و دست به کشتار بیرحمانه اهالی این روستا زدند.
طبق اعلام منابع فلسطینی، در این حمله حدود 250 تا 360 فلسطینی به قتل رسیدند و جمعیت این روستا در آن زمان به 750 نفر می رسید.
دیر یاسین روستایی در بلندی‌های مشرف به بیت المقدس واقع شده بود.
ساکنان این روستا اعم از کودکان و مردان و زنان که مجبور به ترک این روستا شده بودند ناگهان دیدند که نظامیان صهیونیست به سوی آنان آتش گشودند، نظامیان ددمنش همچنین خانه هایی را که ساکنان آنها هنوز در آنجا باقی مانده بودند، به رگبار بستند.
مناخیم بگین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی و همدستانش در دیر یاسین یکی از سیاه ترین فجایع بشری را به نام خود ثبت کردند و شب هنگام این کشتار را در همان نزدیکی جشن گرفتند.
بگین که آن زمان یک تروریست شناخته می شد، به پاداش قتل عام دیر یاسین، مدارج ترقی را پیمود و بر اریکه قدرت تکیه زد.

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: