bazarnews

کد خبر: ۵۱۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: مصرف گل در میان دانشجویان دبیرستانی‌ها و جوانان افزایش پیدا کرده است که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر این موضوع در حال بررسی است.

 سردار محمدمسعود زاهدیان در نشست خبری خود با بیان اینکه در سال ۹۷ حدود ۶۸۵ کیلو انواع مواد کشف و ضبط شده است، گفت: دستگیری ها نیز نسبت به سالهای قبل 3 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: ۲۵ هزار معتاد متجاهر از سطح شهرهای مختلف جمع آوری شدند و به مراکز تعیین شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر منتقل شدند، همچنین از این تعداد ۱۲ هزار نفر از سطح شهر تهران جمع آوری شدند که ۶۵۰ نفر از آنها در مرکز سروش که یک مرکز تازه تاسیس است نگهداری می شوند.

او با بیان اینکه این مرکز تا ۲ هزار نفر ظرفیت دارد، گفت: در حال توسعه زیرساخت‌های این مرکز هستیم تا بتوانیم افراد را در شرایط استاندارد در این مرکز نگهداری کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه تولید شیشه در کشور افغانستان افزایش پیدا کرده است گفت: با افزایش کشت گیاه فدرال تولید مواد مخدر شیشه در این کشور افزایش پیدا کرده است و ما در سال گذشته محموله های بسیاری از شیشه را در مرز شرقی کشور کشف و ضبط کردیم از جمله این که در ماه‌های پایانی سال ۴۲۰ کیلو شیشه در یک محموله کشف شد.

سردار زاهدیان با بیان اینکه افزایش تولید شیشه در کشور افغانستان یک تهدید جدی برای ما است گفت: افزایش تولید در این کشور باعث کاهش قیمت شیشه شده است، کنترل‌ها را در مرز بیشتر کردیم و با توجه به این امر در سال گذشته کشفیات شیشه در مرزها دو برابر شده است.

وی با اشاره به برنامه های این پلیس در خصوص مبارزه با مواد مخدر در کشور گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های ما پاکسازی حاشیه مدارس در مناطق پرخطر بود که ۲۰۰۰ مدرسه در سراسر کشور در این طرح قرار گرفتند و سه تن انواع مواد مخدر در حاشیه مدارس کشور در محلات پرخطرکشف و ضبط شده است.همچنین بالغ بر ۲۰ هزار نفر در سراسر کشور در حاشیه مدارس در محلات پرخطر شناسایی و دستگیر شدند که در میان دستگیر شدگان هیچ دانش‌آموزی وجود ندارد.

وی در خصوص پخش کلیپی از مصرف مواد مخدر توسط دانشجویان در شیراز که پس از مصرف مواد دچار حالتهای عجیبی شده بودند، گفت: دستور بررسی این فیلم داده شده و منتظر نتیجه آن هستیم.

وی با بیان اینکه سن ۱۹ تا ۲۵ سالگی سن مصرف مواد مخدر است گفت: البته مصرف مواد در محیط های مختلف متفاوت است گاهی اوقات در یک نقطه ای یک کودک دوساله مصرف کننده مواد است اما نمی‌توانیم بگوییم که سن مصرف مواد کاهش پیدا کرده است.

سردار ظاهریان تأکید کرد: مصرف گل در میان دانشجویان دبیرستانی ها و جوانان افزایش پیدا کرده است که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر این موضوع در حال بررسی است.

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: