bazarnews

کد خبر: ۵۱۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
فاصله میان به دنیا آمدن دو فرزند بستگی به آمادگی شما و همسرتان برای تولد نوزاد دیگر دارد. همچنین به توانایی شما برای باردار شدن نیز مرتبط است، زیرا با افزایش سن باردار شدن دشوار‌تر می‌شود.

فاصله میان به دنیا آمدن دو فرزند بستگی به آمادگی شما و همسرتان برای تولد نوزاد دیگر دارد. همچنین به توانایی شما برای باردار شدن نیز مرتبط است، زیرا با افزایش سن باردار شدن دشوار‌تر می‌شود.

اگر در سال‌های انتهایی دهه سی عمر قرار دارید، قدرت باروری تان به تدریج کاهش می‌یابد؛ بنابراین برای بچه دار شدن باید عجله کنید. با این حال، پس از تولد فرزند نخست، برای باردار شدن مجدد باید فاصله زمانی مشخصی ایجاد کنید. کارشناسان معتقدند فاصله شش تا دوازده ماهه میان بارداری‌ها برای حفظ تندرستی مادر الزامی است.

یافته‌های متعدد نشان داده اند ایجاد فاصله میان تولد دو نوزاد فواید زیادی برای فرزند دوم به همراه دارد. خطرات زیر فرزندان دوم والدینی که کمتر از شش ماه پس از تولد فرزند اول متولد شده اند را تهدید می‌کند: تولد پیش از موعد کم وزنی هنگام تولد شواهد متعدد نشان داده اند، این خطرات نوزادانی که پس از هفت تا ۱، ۷ ماه پس از تولد فرزند اول متولد شده اند را کمتر تهدید می‌کند.

فاصله دست کم هشت ماهه میان تولد دو فرزند به شما کمک می‌کند تا تجدید قوا کرده و مواد مغذی که در باردارینخست از داده اید را تامین کنید. همچنین آمادگی جسمی و روحی برای فرزند پروری مجدد را کسب کنید. یاد داشته باشید، ایجاد فاصله هجده تا بیست و چهار ماهه میان تولد دو فرزند به معنای آن است که مثل بارداری نخست زمان زیادی برای بچه دار شدن نخواهید داشت.

پیشنهاد ما» آماده باش، بارداری همچنین، تاثیر فاصله سنی ایجاد شده میان فرزندتان نیز ممکن است بر خانواده تان تاثیر بگذارد. فاصله اندک میان تولد دو فرزند ممکن است اختلافات میان آن دو را افزایش دهد، اما هزنیه‌های نگهداری از آنها، خرید اسباب بازی، لباس، کالسکه، تخت خواب و … را به شدت کاهش می‌دهد.

فاصله سن زیاد میان دو فرزند، باعث می‌شود تا هر یک از آن‌ها به صورت مجزا از داشته‌های شان لذت ببرند، اما هزینه‌های فرزند پروری و زورگویی فرزند بزرگ‌تر به خواهر یا برادر کوچک‌تر نگران تان خواهد کرد. اما لازم نیست زیاد نگران شوید، زیرا یافته‌های متخصان مایو کلینیک نشان می‌دهند، مهارت‌های خواندن و حل کردن مسائل ریاضی فرزندانی که فاصله سنی زیادی دارند بسیار بیشتر از سایر کودکان است. در نتیجه می‌توان نتیجه گیری کرد، تولد فرزندان با بیش از دو سال فاصله موفق‌تر از فرزندانی هستند که در فواصل کمتر از دو سال متولد شده اند.

فردانیوز

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: