bazarnews

کد خبر: ۵۱۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
خیار یکی از اجزای ضروری رژیم غذایی سالم است. خیار نه تنها حاوی مواد مغذی است، بلکه برای ایجاد احساس سیری نیز بسیار عالی است و از آنجایی که جزء سبزیجات است، سرشار از فیبر غذایی است. مصرف هفتگی خیار برای پاکسازی دستگاه گوارشی بسیار مفید بوده و میتواند متابولیسم را افزایش دهد.

خیار یکی از اجزای ضروری رژیم غذایی سالم است. خیار نه تنها حاوی مواد مغذی است، بلکه برای ایجاد احساس سیری نیز بسیار عالی است و از آنجایی که جزء سبزیجات است، سرشار از فیبر غذایی است. مصرف هفتگی خیار برای پاکسازی دستگاه گوارشی بسیار مفید بوده و میتواند متابولیسم را افزایش دهد. امروز میخواهیم رژیم غذایی ۷ روزه خیار، که ادعا میشود وزن شما را تا ۷ کیلوگرم کاهش میدهد، را بررسی کنیم.
صبحانه:
صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی در روز است. برای داشتن صبحانه مناسب در رژیم غذایی خیار، یک بشقاب سالاد خیار را به همراه ۲ یا ۳ تخم مرغ آبپز میل کنید. توجه داشته باشید که باید هم سفیده و هم زرده تخم مرغ‌ها را بخورید.
میان وعده با خیار
همه رژیم‌های غذایی، برای زمان‌هایی که قند خون کاهش می‌یابد و فرد هوس غذا خوردن میکند، به میان وعده نیاز دارند. در رژیم خیار، میتوانید ۵ آلو، ۱ سیب بزرگ یا ۱ هلو (که کمتر از ۲۰۰ گرم وزن داشته باشد) را به عنوان میان وعده وصرف کنید.
ناهار
ممکن است ناهار در رژیم غذایی خیار چیزی نباشد که به آن عادت دارید. کالری این ناهار به شدت پایین است، چرا که هدف کاهش وزن سریع است. به یاد داشته باشید که برای کاهش ۷ کیلوگرم تنها باید ۷ روز این رژیم را رعایت کنید.
طریق تهیه ناهار
برای تهیه یک ناهار خوشمزه، باید یک قطعه نان تست گندم را با یک کاسه سالاد خیار ترکیب کنید. سالاد خیار اساسا یک خیار بزرگ است که ریز ریز خرده شده. میتوانید به سالادتان روغن زیتون نیز بیفزایید.
اطلاعات بیشتر درباره سالاد خیار
برای تهیه یک سالاد خیار خوشمزه، باید یک خیار بزرگ یا دو خیار متوسط را ریز ریز خرد کنید. سپس آن را در یک کاسه بریزید.
به سالادتان ماست بیفزایید
وقتی خیار خرد شده را در یک کاسه بزرگ ریختید، میتوانید ۲۰۰ میلی لیتر ماست به آن اضافه کنید. این کار به سالاد بافت و نرمی خوشایندی میدهد. همچنین ماست با دیگر مواد تشکیل دهنده این سالاد به خوبی ترکیب میشود.
کمی پیاز تازه اضافه کنید
وقتی ماست را به خوبی با خیار خرد شده ترکیب کردید، میتوانند به آن پیاز اضافه کنید. پیاز در ترکیب با ماست بسیار خوشمزه میشود.
افزودنی نهایی
وقتی تمام مراحل قبل را طی کردید، میتوانید به میزان دلخواه نمک اضافه کنید. توجه داشته باشید که هر چه نمک کمتری در آشپزی استفاده کنید، برای سلامت شما بهتر خواهد بود. نمک هم احتباس آب و هم فشار خون را افزایش میدهد.
پوست کندن خیار
اکثر افراد پیش از خرد کردن خیار پوست آن را میکنند. این کار معمولا به علل پزشکی انجام میشود، چرا که ممکن است بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات در پوست خود مواد نگهدارنده داشته باشند. از طرف دیگر، اکثر ویتامین‌ها و مواد معدنی در پوست سبزیجات قرار دارد.
خوردن خیار با پوست
اگر میخواهید ریسک وجود مواد نگهدارنده را بپزیرید، حتی احتمال دارد با پوست نکندن خیار، مواد مغذی بیشتری هم دریافت کنید. بهتر است هر دو روش را امتحان کنید و ببینید کدام برای شما بهتر است - افراد متفاوت نیاز‌های متفاوت دارند.
خوب به هم بزنید
برای این که این سالاد مزه فوق العاده‌ای داشته باشد، باید آن را به خوبی هم بزنید. هم خیار و هم پیاز باید به صورت ریز خرد شوند تا در ماست حالت خمیری به خود بگیرند. نمک را در انتها اضافه کنید.
درباره شیک خیار
سالاد خیار و یک تکه نان تست برای اکثر بزرگسالان کافی نیست. همچنین همه نوشیدن گهگاه شیک را دوست دارند. خبر خوب این است که سالاد خیار شامل یک «شیک خیار» نیز هست که میتوانید هر روز مصرف کنید.
طریقه تهیه شیک خیار
برای تهیه شیک خیار، باید با یک خیار شروع کنید - میتوانید از خیار خرد شده هم استفاده کنید. سپس، باید یک سیب و یک مشت اسفناج به آن بیفزاید.
این ترکیب را در مخلوط کن میکس کنید.
بعد از ریختن مواد در مخلوط کن، میتوانید آن‌ها را با هم میکس کنید. وقتی میکس آن‌ها تمام شد میتوانید برای بهتر شدن مزه کمی زنجبیل به آن اضاف کنید. این شیک را تازه بنوشید.
میوه برای شام
این بخش برای افرادی است که شیرینی دوست دارند - میتوانید هر شب، در طول دوره رژیم خیار، برای شام ۳۰۰ گرم میوه بخورید. میوه‌ها میتوانند از هر نوعی که دوست دارید باشند - سیب، موز، هلو و ...

فردانیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: