bazarnews

کد خبر: ۵۱۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرح دوفوریتی کاهش نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی در مجلس خبر داد.
زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون با حضور وزرای اقتصاد و صنعت، رئیس کل بانک مرکزی، روسای اتاق بازرگانی و اتاق اصناف ایران و اعضای کمیسیون برگزار شد.

وی افزود: امروز نخستین نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با اعضای تیم اقتصادی دولت در سال 98 بود که مهمترین دستور کار این جلسه رونق تولید و تحقق شعار سال بود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: در نشست امروز کمیسیون سرفصل‌ها و برنامه‌های مرتبط با وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت وامور اقتصادی و دارایی و همچنین بانک مرکزی برای حمایت از تولید تبیین شد.

وی در همین رابطه عنوان کرد:‌ همچنین درباره سیاست‌های ارزی و پولی، تعیین نرخ سود سپرده‌های بانکی و به تبع آن نرخ تأمین مالی اقتصاد مباحثی مطرح شد.

سعیدی مبارکه همچنین یادآور شد: البته درباره سیاست‌های مالیاتی و اقداماتی که وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی، تأمین مالی از طریق بازارسرمایه و موضوعات مرتبط با تحولات ساختار نظام بانکی مباحثی مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نشست امروز کمیسیون اقتصادی، وزرا مهمترین برنامه‌های خود را به صورت کلی برای رونق تولید در سال جاری ارائه کردند،‌گفت: نهایتا مقرر شد در جلسات آینده جزئیات برنامه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی تثبیت نرخ ارز و جلوگیری از نوساناتی که در سال گذشته اتفاق افتاده را از جمله برنامه‌های بانک مرکزی در سال جاری دانست و گفت: طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی،استقلال این بانک از دولت را به دنبال دارد و سبب ساماندهی سیاست‌های ارزی و پولی کشور می‌شود.

این نماینده مجلس به دیگر جزئیات نشست مزبور اشاره کرد و گفت: یکی از توافقاتی که در جلسه امروز صورت گرفت موافقت با کاهش نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی بود که پیش از این بین مجلس و دولت در این باره مذاکراتی صورت گرفته بود و وزیر اقتصاد در جلسه امروز موافقت خود را با کاهش این نرخ اعلام کرد.

وی از تهیه طرح دو فوریتی کمیسیون اقتصادی برای موضوع کاهش نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی، خبر داد و بیان کرد: با ارائه این طرح به صحن علنی و تصویب آن،کاهش این نرخ به رونق تولید در کشور کمک می‌کند.

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: