bazarnews

کد خبر: ۶۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
چانه‌زنی برای افزایش سقف وام مسکن مهر
اگرچه متقاضیان مسکن مهر شهر پردیس افزایش قابل توجه قیمت در فاز 5، 8 و 9 را قبول ندارند اما گزار‌ش‌ها حاکیست مقامات ارشد شرکت عمران به این جمع‌بندی رسیده‌اند که این افزایش به مرور تا زمان تحویل واحدهای مسکونی از متقاضیان دریافت شود.
بازار نیوز - با توجه به نهایی شدن قیمت‌های مسکن مهر در شهر پردیس در فازهای 5و 9 که بین 46 تا 47 میلیون و در فاز 8 با توجه به متراژ متفاوتی که وجود دارد از 65 تا 79 میلیون تومان تعیین شده مقامات مسئول و ارشد شرکت عمران پردیس در جلسات خود به این جمع‌بندی رسیده‌اند که پرداخت این مبالغ به صورت یکجا از عهده متقاضیان خارج است بنابراین دریافت این مبالغ به صورت اقساط و تا موقع تحویل واحدها صورت بگیرد.

خبرنگار ما کسب اطلاع کرد که وزارت راه و شهرسازی نیز برای این افزایش قیمت‌ها ورود کرده و ظاهرا به دنبال چانه‌زنی با پیمانکاران برای کاهش قیمت است.

اگر چه پیشتر غفوری مدیرعامل شرکت عمران پردیس به صدا و سیما گفته این مبالغ طبق دستورالعمل شماره 3 وزارت مسکن و شهرسازی باید در سال 92 ابلاغ می‌شد اما ظاهرا شرکت عمران شهرهای جدید در نظر دارد برای کمک به متقاضیان مسکن مهر و به پایان رسیدن هر چه سریعتر واحدها پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی پردیس را به دولت ارائه کند.

اما سوال مطرح این است که بسیاری از متقاضیان مسکن مهر شهر پردیس اعلام می‌‌کنند توان پرداخت این اضافه مبالغ را ندارند و اگر این متقاضیان که تعداد آنها هم کم نیست آورده‌ خود را پرداخت نکنند تکمیل بیش از 80 هزار واحد مسکن مهر در سال جاری و سال آینده در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد و برخلاف قول مسئولان حتی به سال 97 کشیده می‌شود.

هر چند مدیرعامل شهر پردیس در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود اگر متقاضیان آورده‌های خود را پرداخت نکنند سرمایه زیادی در ساخت واحدهای مسکن مهر که سرمایه ملی است به صورت راکد می‌ماند که برای کشور هزینه‌بر خواهد بود.

به نظر می‌رسد ورود وزارت راه و شهرسازی برای چانه‌زنی در مورد کاهش قیمت‌ها با پیمانکاران و پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات بانکی در این جهت بوده که بتواند تا حدودی متقاضیان را به تحویل این واحدها امیدوار کند.
فارس
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: