bazarnews

کد خبر: ۷۲۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
مرد میانسال که نه سال قبل دست به جنایت زده و به پرداخت دیه محکوم شده بود از قضات دادگاه کمک خواست و درخواست تقسیط دیه را مطرح کرد.

1

ساسان ۴۵ ساله ۹ سال قبل طبق نقشه از پیش طراحی شده مرد جوانی به نام هومن را به بیابان های حاشیه تهران کشاند و وی را با ضربه های چاقو کشت و جسد او را دفن کرد.

راز این جنایت وقتی روشن شد که خواهر هومن به پلیس آگاهی رفت و از ناپدید شدن برادرش خبر داد. بررسی تماس‌های تلفنی هومن نشان می داد او آخرین بار به ملاقات مرد جوانی به نام ساسان رفته است. به این ترتیب ساسان بازداشت شد و به قتل جنایت ناموسی اعتراف کرد .به این ترتیب بقایای جنازه کشف شد.

در این میان خواهر و برادر هومن برای قاتل برادرشان درخواست قصاص کردند اما چون برگه انحصار وراثت ارائه نداده بودند رابطه خویشاوندی آنها با قربانی برای قاضی اثبات نشد .به همین‌خاطر معاون اول رئیس قوه قضاییه درخواست دیه را مطرح کرد کرد و ساسان پای میز محاکمه ایستاد.

وی به پرداخت دیه محکوم شد اما چون توان پرداخت دیه را نداشتن 9سال در زندان ماند .

وی طی نامه ای از قضات دادگاه کمک خواست و دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شد و درخواست اعسار را مطرح کرد.

وی درباره انگیزه جنایت به قضات گفت :ساسان به همسرم نظر داشت .او چند بار همسرم را آزار داده بود. به همین خاطر تصمیم به قتل او گرفتم. من او را از قبل می شناختم. به همین خاطر با او تماس گرفتم و به بهانه صحبت کردن او را به حاشیه تهران کشندم و او را با چاقو کشتم.

وی گفت :پایان امسال ۱۰ سال است که در زندان مانده ام. اما توان پرداخت دیه را به صورت یک جا ندارم. من از قضات دادگاه تقاضا دارم با تقسیط دیه موافقت کنند. من از ۴۵ نفر از دوستان و آشنایانم مبلغ ۵۰ میلیون تومان پول قرض گرفته ام. می ‌توانم آن را به عنوان پیش پرداخت به اولیای دم بپردازم و باقی دیه را قسطی بپردازم. من تقاضا دارم درخواست مرا بپذیرید تا پس از آزاد شدن از زندان کار کنم و باقی دیه را قسطی به اولیای دم بدهم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره درخواست این متهم اظهارنظر کنند.

رکنا/

برچسب ها: قتل ناموسی ، تهران ، قصاص ، دیه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: