bazarnews

کد خبر: ۷۲۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
دبیرکل خانه پرستار ایران گفت: در حال حاضر حدود ۵۰ هزار پرستار بیکار در سطح کشور وجود دارد.

بیکاری ۵۰ هزار پرستار در کشور

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران با اشاره به  وضعیت شغلی پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات جدی پرستاران  اجرا نشدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری و  کمبود نیروی کار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سراسر کشور است.

او ادامه داد: تجربه موفق کشورهای پیشرفته در دنیا نشان می دهد که موفقیت در نظام سلامت به دلیل انجام کارهای شایسته توسط پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی است، باید از این تجربه در حوزه بهداشت، درمان و به خصوص موضوع مراقبت از بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده کنیم.

انجام کاتبات مختلف برای زمینه جذب ۲۰ هزار پرستار

دبیرکل خانه پرستار ایران تاکید کرد: در حال حاضر تعداد جمعیت  پرستار در کشور یک دوم  حداقل استانداردهای دنیا است و جامعه پرستاری از مسئولان حوزه سلامت انتظار دارد که گام‌های عملی در جهت رفع موانع جذب پرستاران برداشته شود.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۵۰ هزار پرستار بیکار در کشور داریم، ادامه داد: مکاتبات مختلفی  در زمینه جذب ۲۰ هزار پرستار با مسئولان مربوطه داشته‌ایم و امیدواریم که هر چه سریع تر این نیروها استخدام شوند تا تغییر و تحول در نظام سلامت کشور شود.

شریفی مقدم بیان کرد: جهت جذب این تعداد  پرستار  بودجه ای در حدود دو هزار میلیارد تومان لازم داریم که در نظام سلامت این پول رقم زیادی محسوب نمی شود.

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه جامعه پرستاری در بیماری کرونا اقدامات درخشانی را انجام داد، گفت: مسئولان باید از حرف های شعاری دست بردارند و جهت رفاه حال پرستاران و ایجاد انگیزه های  عملی گام های موثری بردارند.

دبیرکل خانه پرستار ایران یاد آوری کرد: پرستاران ارتباط نزدیکی با بیماران دارند که این کار به نوعی  سختی شغلی آنها در  نظام سلامت است و مسئولان باید  به صورت واقع بینانه و در جهت رفع موانع خدمتی پرستاران و ایجاد انگیزه های مالی  تلاش بیشتری انجام دهند.

او گفت: معتقدم زمانی مشکلات پرستاران برطرف می شود که دیدگاه مسئولان نسبت به این گروه ایثارگر و زحمت کش  تغییر پیدا کند.

الف/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: