bazarnews

کد خبر: ۷۲۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
مقامات گمرکی هند در بنادر بزرگ این کشوراز واردات کالا‌های آمریکایی ساخت چین جلوگیری می‌کند.

تحریم ورود کالاهای آمریکایی تولید چین به هند

مقامات گمرکی هند از ورود کالاهای چینی به بنادر این کشور جلوگیری می‌کنند که از جمله این کالاها محصولات آمریکایی هستند که در چین تولید می‌شوند.

در حال حاضر ورود کالاهای شرکت‌های آمریکایی نظیر اپل، بل، سیسکو و حتی خودروهای فورد که در چین تولید می‌شوند به هند متوقف شده است.

یک گروه متشکل از شرکت‌های آمریکایی موسوم به مجمع شراکت استراتژیک آمریکا- هند طی نامه‌ای به وزارت بازرگانی هند نسبت به کاهش واردات کالاهای آمریکایی تولید چین به این کشور ابراز نگرانی کرده است. 

این گروه در نامه خود آورده که مقامات گمرکی ترخیص تولیدات آمریکایی در چین را در بنادر و فرودگاه‌های بزرگ متوقف کرده‌اند. 

این اقدام هند در واکنش به درگیری مرزی با چین که به کشته شدن 20 سرباز هندی منجر شد در دستور کار مقامات دهلی نو قرار گرفته است.

روز چهارشنبه انجمن محصولات الکترونیک و سلولی هند اعلام کرد که به اعضای این انجمن ابلاغ شده که فرودگاه‌های شهرهای بزرگی نظیر دهلی، بمبئی و چنای دستورالعمل‌های جدیدی را برای آزمایش محموله‌های ورودی از چین اجرایی خواهند کرد.

گزارشات حاکی از آن است که دولت هند در حال فراهم کردن لیستی از کشورهایی است که می‌توانند نیازهای خود را به جای چین از آنها تامین کند. 

چین به خاطر شیوع کرونا صادرات برخی مواد خام مورد نیاز هند را متوقف کرده و به همین خاطر هندی‌ها حالا به فکر واردات از کشورهای جایگزین افتاده‌اند.

از طرف دیگر مناقشه مرزی بین دو کشور روند جایگزین کردن کالاهای چینی با نمونه‌های مشابه خارجی که امکان تولید آنها در داخل هند وجود ندارد را سرعت بخشیده است.

انتظار می‌رود سازمان استاندارد هند هم بر واردات حداقل 370 کالای چینی روابط سخت گیرانه‌تری را اعمال کنند تا شرایط برای نفوذ بیشتر کالاهای تولید داخلی این کشور به بازار فراهم شود.

از سوی دیگر هندی‌ها در تلاش هستند تا شرکت‌های بین‌المللی که می‌خواهند از چین خارج شوند را جذب کنند. دولت هند به بیش از هزار شرکت آمریکایی که به دنبال خروج از چین هستند پیشنهادات اغوا کننده‌ای از مشوق‌های مالیاتی گرفته تا دسترسی راحت‌تر به ملک را داده‌اند.

ماه گذشته میلادی مشخص شد که شرکت اپل قصد دارد یک پنجم ظرفیت تولید خود در چین را به هند منتقل کند.

فارس/

برچسب ها: تحریم ، هند ، چین ، آمریکا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: