bazarnews

کد خبر: ۷۳۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
معاون کل وزارت بهداشت، گفت: طبق آخرین پیش بینی‌ها شرایط ابتلا و یا مرگ و میر بر اثر کرونا در پاییز و زمستان، بسیار بدتر از بهار و تابستان خواهد بود.

 ایرج حریرچی، با عنوان این مطلب که استفاده از ماسک یک حرکت اجتماعی و بیانگر آن است که من نمی خواهم دیگران را آلوده کنم، تاکید کرد: در سه هفته گذشته استفاده از ماسک در تهران به ۱۰ درصد و در برخی شهرستان ها به ۲۰ درصد نزول کرده بود، اما با راه اندازی پویش «من ماسک می زنم»، طبق بررسی های صورت گرفته در برخی شهرها همچون اصفهان و مراکز سایر استان ها استفاده از ماسک به ۷۵ درصد و در تهران هم این آمار به بالای ۵۰ درصد رسیده است.
وی تصریح کرد: این آمار خوب است، ولی کافی نیست اگر این آمار به ۹۵ درصد برسد رکورد جهانی در مراقبت های جلوگیرانه از ابتلا به کرونا به ثبت خواهد رسید.
معاون کل وزارت بهداشت، با بیان اینکه حد مطلوب جلوگیری و اقدام پیشگیرانه از ابتلا به کرونا استفاده ۸۰ درصد مردم از ماسک است، افزود: آمار بالای مرگ و میر مبتلایان به کرونا در این روزها، حاصل مسافرت های مردمی در ایام عید فطر و تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد است.
حریرچی ادامه داد: با اعمال بازگشایی ها مردم فکر کردند جامعه به شرایط عادی برگشته فکر کردند مرگ و میر روزانه ۲۰، ۳۰ و ۴۰ نفر در کشور ۸۳ میلیون نفری آمار خاصی نیست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در کشور حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد صنفی قابل نظارت (از حیث رعایت اصول بهداشتی) داریم و در مقابل این عدد فقط ۷ هزار و ۶۰۰ مأمور بازرسی و نظارت داریم، اگر قرار باشد هر بازرس به طور میانگین سالانه به ۳۰۰ واحد سرکشی و نظارت نماید ما با کمبود ۱۹ هزار و ۶۵۰ نفری مأموریت بازرس مواجه هستیم.

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: