bazarnews

کد خبر: ۷۳۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
وزیر مهاجرت رژیم صهیونیستی از خروج طرح الحاق کرانه باختری از دستورکار کابینه رژیم صهیونیستی خبر داد.

در ادامه اظهار نظرها درباره سرنوشت مبهم طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری ، یک وزیر صهیونیست امروز (دوشنبه) از خارج شدن این طرح از دستورکار کابینه تل آویو خبر داد.
به نوشته وبگاه عروتص شوع، «پنینا تامانو-شاتا» وزیر مهاجرت رژیم صهیونیستی می گوید کابینه اکنون روی پیشبردن طرح اشغال کرانه باختری کار نمی کند زیرا در حال حاضر اولویت تل آویو نیست.
تامانو که عضو حزب آبی وسفید (به ریاست بنی گانتز وزیر جنگ این رژیم) است، در مصاحبه با شبکه رادیویی «رِشِت بِت» گفت به درخواست این حزب بود که طرح اشغال دیگر در دستورکار کابینه نیست و هنوز هم تاریخی برای اجرای آن تعیین نشده است.
وی مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» در فلسطین اشغالی را اولولیت اصلی کابینه رژیم صهیونیستی دانسته و توضیح داد: «درک می کنیم که در چنین برهه ای، اساساََ تمام مسائل دیگر باید به حاشیه رانده شود و مهمترین چیز اکنون مشکل ویروس کرونا است».
به نوشته عروتص شوع، این وزیر صهیونیست با بیان اینکه طرح اشغال را فقط می توان ذیل گام های دیپلماتیک آنهم در آینده اجرا کرد، اظهار داشت: «کل طرح الحاق، یک مسئله دیپلماتیک جدی است که فقط در راستای فرایندهای مسئولیتی قابل اجرا خواهد بود».
کابینه تل آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله ای برای انحراف توجهات از پرونده های فساد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود.

موج/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: