bazarnews

کد خبر: ۷۳۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
شهردار فوت شده از طرفداران سرسخت برابری جنسیتی و مدافع حقوق زنان محسوب می‌شد.

شهردار پایتخت کره جنوبی بعد از متهم شدن به آزار جنسی منشی خود، خودکشی کرده است.

به گزارش بازارنیوز به نقل از رویترز ، جنازه شهردار "پارک وون سون" در روز جمعه گذشته در منطقه کوهستانی در شمال سئول (پایتخت کره جنوبی) پیدا شد.

مرگ شهردار سئول درست چند روز پس از شکایت یکی از او منشیان سابق او در خصوص سوء استفاده جنسی و انجام تحقیقات پلیس رخ داد.

به گزارش یورونیوز بنا بر ادعای منشی شهردار فوت شده، شهردار در ساعت‌های کاری حرکت‌های بدنی نابه‌جا" از خود نشان می‌داد. این زن همچنین ادعا کرده که شهردار بعد از ساعت‌های کاری نیز عکس‌هایی از خود با لباس زیر و اظهارنظرهایی غیر حرفه‌ای برای او می‌فرستاده است.

شهردار در یادداشتی قبل از مرگ از "همگان" معذرت خواسته و از خانواده و هوادارنش قدردانی کرده بود. پلیس تاکنون دلیل مرگ شهردار را بیان نکرده اما دلیلی هم برای جنایت پیدا نکرده است.

بسیاری از کارشناسان و منایع خبری جهان تا کنون از خودکشی احتمالی این شهردار خبر داده‌اند. 

منشی شهردار می‌گوید که در دوران کار با شهردار به خود تلقین کرده بود که رنج ناشی از این رفتارها را باید به خاطر مصلحت و اهمیت شغل شهردار برای بهبود شهر و همچنین به دلایل حیثیتی تحمل کند و چیزی نگوید.

پارک وون-سون شهردار سئول بالاترین مقام سیاسی کره جنوبی محسوب می‌شود که تا کنون متهم به آزار جنسی شده است. او نزدیک به یک دهه شهردار پایتخت و از مقام‌های عالی‌رتبه حزب چپ میانه "دموکراتیک" در این کشور بود.

رویترز در این باره نوشت: یکی از اعضای خانواده "پارک وون سون" به نمایندگی از خانواده شهردار طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از تمام افرادی که بی‌توجیه "بیانیه‌های بی‌اساس‌" منتشر می‌کنند شکایت خواهند کرد.

جزئیات حادثه مرگ

جنازه شهردار ۶۴ ساله سئول هفت ساعت پس از آن پیدا شد که دخترش ماجرای گم شدن او را به پلیس خبر داده بود. آقای پارک ساعت صبح پنجشنبه از خانه خارج شد و بسیاری از کارشناسان با توجه به یادداشت وی هدف شهردار را کشتن خودش اعلام کردند.

 دوستان، خانواده و گروهی از همکاران در مراسم تشییع جنازه "پارک وون سون" شهردار سئول به عنوان یکی از برجسته‌ترین مقامات منتخب در کره جنوبی حضور یافتند. این در حالی بود که مراسم تشییع وی سوالات زیادی را ایجاد کرده و بررسی‌ها در مورد ادعای آزار جنسی از سوی یکی از منشیان سابق او همچنان ادامه دارد.

 

دست نوشته قبل از مرگ شهردار سئول

دست‌نوشته شهردار سئول کمی قبل از مرگ

عصر ایران/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: