bazarnews

کد خبر: ۷۳۴۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
نماینده مجلس در باره دلیل حذف ردیف بودجه خودکفایی گندم و واردات گندم توسط آقای خاص از وزیر جهاد کشاورزی خواست پاسخگو باشد.

یک نماینده مجلس در صفحه اینستاگرامی خود با انتشار کاربرگ سؤال از وزیر جهاد کشاورزی گفته است باید دلیل حذف ردیف اعتباری خودکفایی گندم از سال 1394 تاکنون و واردات گندم توسط برخی افراد خاص مشخص شود.

علی خضریان نماینده تهران، ری، ‌شمیرانات و اسلامشهر شرح سؤال خود را چنین نوشته است: «جناب آقای کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی همان گونه که مستحضرید خودکفایی در گندم از جمله دستاوردهای مهم کشور بوده که متأسفانه به دلیل حذف ردیف اعتباری گندم در سال 94 و امتداد این تصمیم تا به امروز هم اکنون شاهد نابودی این دستاورد مهم کشور و مورد مخاطره قرار گرفتن امنیت غذایی مردم هستیم. ادامه‌دار بودن عدم حمایت‌های لازم و حذف بودجه خودکفایی که در تضاد با سیاست‌های کشور مبنی بر خودکفایی در کالاهای استراتژیک می‌باشد این ذهنیت را پدید می‌آورد که نکند دست‌هایی در کار است تا منافع شخصی را بر منافع ملی ارجحیت داده و به دنبال تغییر مسیر دولت در این زمینه برای کسب سودهای کلان باشند. اخیراً در این زمینه مطلع شده‌ایم یکی از سیاسیون بنام کشور در چند برهه زمانی مبادرت به واردات گندم نموده‌اند، به همین دلیل از شما می‌خواهیم پاسخگوی عملکرد این وزارتخانه باشید و توضیح دهید به چه دلیل این سیاست غلط همچنان ادامه دارد و آیا رانتی در مورد واردات گندم به برخی اشخاص خاص داده شده است؟»

مشرق/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: