bazarnews

کد خبر: ۷۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
نعمت‌زاده اعلام کرد؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت میزان تولید در زنجیره فولاد کشور را اعلام و گفت: تا سال آینده ۱۹ طرح فولادی دیگر به بهره‌برداری می رسد که تمام طرح‌ها تاکنون پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته‌اند.
بازار نیوز - محمدرضا نعمت زاده امروز - سه شنبه - در مراسم افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جنوب کیش اظهار کرد: طی عمر سه ساله دولت تدبیر و امید، ۳۹ طرح در قالب زنجیره صنعت فولاد در کشور اجرایی شد، که با اجرا شدن این طرح‌ها ۱۴ میلیون تن در زمینه کنسانتره، دو میلیون تن در تولید گندله، ۱۴ میلیون و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی و دو میلیون و ۷۰۰ تن شمش فولاد در کشور افزایش داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح‌های در دست اجرا، ۱۰ میلیون تن گندله، پنج میلیون تن آهن اسفنجی و سه میلیون تن شمش فولاد به تولیدات کشور اضافه خواهد شد که تا آخر امسال به یک موازنه در این زمینه خواهیم رسید.

نعمت زاده به بخش صادرات شمش فولاد اشاره و بیان کرد: در این دولت صادرات شمش فولاد از زیر یک‌ میلیون تن به سه میلیون رسیده است  که با افتتاح فاز دوم این مجتمع به شش میلیون تن می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در هرمزگان طرح‌های متفاوت صنعت فولاد در حال اجراست، افزود: با بهره‌برداری از فاز دوم فولاد جنوب کیش تولیدات گندله به ۲.۵ میلیون تن می‌رسد که ۷۵ درصد افزایش در این زمینه را شاهد خواهیم بود که تمامی آن را بخش خصوصی عهده‌دار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی فاز دوم فولاد کاوه جنوب در سال آینده خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن گنداله فولاد در این کارخانه تولید می‌شود که با اتمام فاز دوم آن‌که تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است به چهار میلیون تن خواهد رسید.

وی تصریح کرد: تاکنون یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تن در این کارخانه احیا مستقیم صورت گرفته است و یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار تن دیگر نیز در دست اجراست که در آینده نزدیک بهره‌برداری می‌رسد.

نعمت زاده در پایان سرمایه‌گذاری فولاد در هرمزگان را بیشتر در زمینه صادرات دانست و عنوان کرد: در تولیدات صنعت فولاد در استان هرمزگان بیشتر روی صادرات این محصول تأکید ‌داریم.
ایسنا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: