bazarnews

کد خبر: ۷۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۰
فرصت‌های سرمایه گذاری موجود در مجموعه هلدینگ خلیج فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور تشریح شد.
بازار نیوز -  عادل نژاد سلیم، مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس امروز (سه شنبه 27 مهر) در دومین روز از برگزاری دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو در نشست تخصصی «برنامه‌های آینده صنعت پتروشیمی، راهبردهای توسعه و نوسازی بخش پایین دستی»، به تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری این هلدینگ پرداخت و گفت: پتروشیمی هنگام در عسلویه، پتروشیمی آپادانا، پروژه لردگان، پروژه الفین ایلام، پروژه الفین گچساران و پروژه ESBR صدف از جمله پروژه‌های مستعد هلدینگ برای جلب همکاری و مشارکت متقاضیان داخلی و خارجی به شمار می‌روند.

وی، پروژه پالایشگاه گاز بیدبلند 2 را از پروژه‌های اولویت‌دار هلدینگ خلیج فارس اعلام کرد و افزود: این پروژه هم اکنون پیشرفت 5 / 36 درصدی دارد و از آنجا که بهره برداری از آن، تولید سالانه 5/ 1 میلیون تن اتان و 5 / 1 میلیون تن ال پی جی را به دنبال دارد، با جدیت دنبال می شود.

نژاد سلیم ادامه داد: این پروژه سال 97 راه اندازی می‌شود و از مشارکت سرمایه‌گذاران در پیشبرد اهداف این طرح استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که پروژه ان جی ال 3200 به عنوان نخستین واحد ان جی ال واگذار شده به بخش خصوصی کشور مطرح است، افزود: بهره‌برداری از این پروژه از آن حیث که خوراک مورد نیاز پتروشیمی بندر امام را تامین می‌کند، حائز اهمیت است.
شانا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: