bazarnews

کد خبر: ۸۷۷۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
جانشین ستاد کرونای استان سمنان گفت: با تغییر رنگ کرونایی شاهرود از زرد به نارنجی، این شهرستان در شمار شهرهای پر خطر کشور قرار گرفت.

حبیب الله خجسته پور صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری درباره مصوبات ستاد کرونای کشور و استان سمنان، تاکید کرد: با تغییر رنگ کرونایی شهرستان شاهرود از زرد به نارنجی، شاهرود در شمار شهرهای پر خطر کشور قرار گرفت

وی با بیان اینکه از هشت شهرستان استان سمنان، سه شهرستان در وضعیت آبی، چهار شهرستان در وضعیت زرد و یک شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است، ابراز کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا شهرستان‌های میامی، آرادان و سرخه دارای رنگ بندی آبی و شهرستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار و مهدی‌شهر در وضعیت زرد و شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی قرار دارند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه یکم اسفند ماه لغایت جمعه هشتم اسفند ماه ۹۹ نیز بر اساس رنگ جدید اعمال خواهد شد، افزود: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، طی هفته آینده فعالیت مراکز تجاری، بازرگانی و خدماتی شامل گروه‌های شغلی یک الی چهار در شهرستان‌های با وضعیت آبی و فعالیت گروه‌های یک تا سه در شهرستان‌های با وضعیت زرد و فعالیت گروه‌های شغلی یک و دو در شهرستان شاهرود با رعایت کامل ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است.

خجسته پور بیان کرد: فعالیت‌های آموزش حضوری برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی و نیز هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش صرفاً در دروس کارگاهی و عملی در شهرستان‌های با وضعیت آبی و زرد با رعایت ضوابط بهداشتی و سقف حداکثر ۱۰ نفر برای هر کلاس مجاز و در سایر پایه‌ها و دروس همچنان به صورت غیر حضوری و مجازی خواهد بود.

وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا حضور تمامی کادر اجرایی و اداری مراکز آموزشی در سطح استان بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش بلامانع و در مراکز آموزشی کم جمعیت استان که حداکثر دانش آموزان در تمامی پایه‌های تحصیلی آن مرکز ۵۰ نفر یا کمتر از آن است ارائه شیوه آموزش حضوری منعی نداشته و مجاز خواهد بود.

سخنگوی ستاد کرونای استان سمنان درباره مؤسسات آموزشی نیز تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا به‌منظور انجام آزمون دروس عملی دانشگاه‌ها، اسکان هر دانشجوی غیر بومی در یک اتاق بلامانع بوده و دانشگاه‌های استان می‌توانند در صورت فراهم آوردن شرایط ذکر شده نسبت به برگزاری کلاس‌های عملی دانشگاه‌ها اقدام کنند.

خجسته پور با بیان اینکه منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا سه صبح در چهار شهرستان سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار همچنان به قوت خود باقی است، ابراز داشت: خودروهای با پلاک ۸۶ و ۹۶ به عنوان خودروی بومی استان محسوب شده و تردد این خودروها در سطح استان بلامانع است.

وی گفت: بر اساس قانون و به منظور حفظ وضعیت و کاهش میزان ابتلاء و قطع زنجیره‌ی شیوع کرونا در استان ورود هر گونه خودرو با پلاک شخصی متعلق به شهرهای نارنجی و قرمز به شهرستان‌های استان سمنان ممنوع و متعاقب آن ورود هرگونه وسایل نقلیه شخصی از استان به شهرستان‌های نارنجی و قرمز در سراسر کشور نیز موجب اعمال قانون و جریمه خواهند شد.

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: