bazarnews

کد خبر: ۹۱۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بر جذب قدرتمندانه بانوان استان توسط اکوسیستم کارآفرینی مطلوب تاکید کرد و گفت: خدمات پارک علم و فناوری به بانوان کارآفرین اطلاع رسانی شود.

اعظم کاظمی، عصر یک‌شنبه در نشست مشترک مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مسئولان پارک علم و فناوری یزد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و همکاری مشترک با پارک علم و فناوری یزد، اظهار داشت: اکوسیستم کارآفرینی مطلوب باید بتواند با قدرت، بانوان را به خود جذب کرده و سقف‌های شیشه ای را بلندتر بسازد که در این مسیر نقش نهادهای سازنده فرهنگ و نگاه فرهنگی بسیار مهم است.

کاظمی اظهار امیدواری کرد: اطلاعات کسب و کارهای پتانسیل دار بانوان استان بر رویکرد نوآوری و فناوری، شناسایی و لازم است خدمات پارک علم و فناوری به گروه هدف بانوان کارآفرین مرتبط اطلاع رسانی شود.

دوره‌های دارای پتانسیل برای بانوان در پارک علم و فناوری یزد معرفی شد

رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی مجموعه پارک برای تعامل با اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، گفت: سالانه حدود ۱۲ هزار نفر ساعت آموزش در پارک برگزار می شود و آمادگی تخصیص هزار نفر ساعت آموزشهای متناسب با نیازهای بانوان را داریم.

‌محمدمهدی لطفی افزود: به طور مثال دوره های آشنایی با شبکه های اجتماعی و زبان انگلیسی، دوره های کلیدی و موثر برای این گروه بوده و دو حوزه تولید انیمیشن و طراحی پوشاک، حوزه های دارای پتانسیل در زمینه فناوری برای بانوان است.

گفتنی است؛ با توجه به اینکه ۸۰ درصد مسائل راه اندازی کسب و کار مربوط به بانوان مشابه آقایان است، جداسازی این دو نادرست اعلام شد و با توجه به اینکه ۴۶ بانوی کارآفرین در پارک علم و فناوری یزد فعالیت دارند، علاوه بر حمایت های پارک، امنیت اجتماعی، امکان شبکه سازی و حمایت های اجتماعی آنها از یکدیگر، از عوامل جذابیت پارک برای فعالیت بانوان مطرح شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: