bazarnews

کد خبر: ۹۱۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب کاربری توئیتر خود از صدور کارت اعتباری با توثیق سهام عدالت یا یارانه بدون نیاز به مراجعه به بانک خبر داد.

«محمد شریعتمداری» شامگاه دیشب در حساب کاربری توئیتر خود متنی را منتشر کرد.
در این متن آمده است: «به ابتکار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برای نخستین بار تامین مالی خرد مبتنی بر زنجیره تولید از طریق صدور کارت اعتباری خرید با هدف افزایش قدرت خرید مردم و با توثیق سهام عدالت یا یارانه، بدون نیاز به مراجعه به بانک آغاز شد»
این توییت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هشتگ یک گام جلوتر منتشر شده است.
به گزارش ایرنا، به پشتوانه سهام عدالت کارت اعتباری در اختیار مردم قرار می‌گیرد که تمام مراحل آن بدون نیاز به مراجعه به بانک به صورت الکترونیکی انجام می شود.
این کارت برای سهام عدالت یک میلیونی اعتبار 14 میلیون تومانی دارد و سهامداران 500 هزار تومانی می توانند از اعتبار هفت میلیون تومانی بهره مند شوند.
روز گذشته حسن روحانی رییس دولت دوازدهم در این خصوص گفت: این یک اقدام رفاهی برای مردم و کمک به تولید است. ما هزینه‌های تولید را هم با این اقدام کم می‌کنیم بنابراین این اقدام برای مردم توضیح داده شود.
وی با بیان اینکه پشتوانه این کارت، اعتباری خواهد بود، گفت: البته مورادی مثل یارانه و اوراق دیگر هم می‌تواند پشتوانه باشد اما یکی از پشتوانه‌ها که بیش از 40 میلیون نفر به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند، سهام عدالت است. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: