bazarnews

کد خبر: ۹۱۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: متأسفانه قوانین بازدارنده ما در ماجرای محیط بانی و جنگل بانی محکم نیست. ما باید ماجرای بازدارندگی قوانین را جدی بگیریم چرا که رنج هایی که به این اقشار وارد می‌شود به همین خاطر است.

معین الدین سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد شهادت دو محیط بان زنجانی، ضمن تسلیت به خانواده‌های این جانباختگان، اظهار کرد: متأسفانه قوانین بازدارنده ما در ماجرای محیط بانی و جنگل بانی محکم نیست. منظور از قوانین بازدارنده قوانینی است که به هر ترتیبی آسیب کمتری به قشر محیط بان و جنگل بان وارد می‌کند. ما باید ماجرای بازدارندگی قوانین را جدی بگیریم چرا که رنج هایی که به این اقشار وارد می‌شود به همین خاطر است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تأکید کرد: شهادت این دو عزیز زنجانی، شیوه شهادت و میزان خشونتی که علیه آنها اعمال شده است، انسان را متحیر می‌کند. طبق آمارها در چند دهه اخیر، ۱۶۰ محیط بان را از دست داده‌ایم. این نشان می‌دهد قوانین بازدارنده محکم نیستند.

نماینده مردم چابهار در تهیه طرحی قانونی برای محیط بان ها در مجلس و یا فرستادن یک لایحه جامع از سوی دولت را بسیار ضروری دانست و گفت: اگر لایحه یا طرحی آماده شود، ابتدا در فراکسیون محیط زیست مجلس و سپس در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس بررسی خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: