bazarnews

کد خبر: ۹۱۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: عنایت به موقعیت جغرافیایی خراسان رضوی، یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده این استان بخش معدن بوده و می بایست با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها روی آن تمرکز و مطالعات مربوط صورت گیرد.

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی اعلام کرد: بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهوری حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار به عنوان فاینانس داخلی از طریق بانک‌ها به پروژه‌های عمرانی استان در ۲ بخش اختصاص خواهد یافت.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی و گردشگری به عنوان پنج پیشران توسعه هستند و کار‌های اجرایی نیاز به پشتوانه فکری دارد چرا که این دو مکمل یکدیگر هستند.

معتمدیان در نشست با اعضای شبکه علمی دانشگاهیان خراسان رضوی گفت: از آغاز تصدی این پست  اقداماتی صورت گرفته و طی چند ماه اخیر تلاش شد در خصوص مسائل استان از جمله با سفر به شهرستان‌های مختلف و گفت ‌وگوی مستقیم و چهره به چهره با قشر‌های مختلف، بررسی میدانی صورت گیرد تا بعد از آن بتوانیم نتیجه مطالعات انجام شده را اجرایی کنیم.

وی با توجه به ظرفیت مغفول مانده صنعت ادامه داد: عنایت به موقعیت جغرافیایی خراسان رضوی یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده این استان را بخش معدن می دانم و یکی از بخش‌هایی که باید با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها روی آن تمرکز کرد معدن و مطالعات مربوط به آن است.

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: